Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvesznek dolgozni normális...

Felvesznek dolgozni normális munkahelyre egy olyan pályakezdő lányt, akinek a Facebook profiljáról lerí, hogy igencsak r*b*ncos?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kifejezésért...

Pózoló gépek, nyálaskodás, nagy életbölcsességek, bikinis félmesztelen csücsörítős,bulizós képek... tudjátok, azok az igazi egyéniségek.. :)

Én nem tudom elképzelni, hogyha az önéletrajz/interjú alapján megnézik az adatlapját, ez kizáró ok lenne... Főleg hogyha mondjuk nincs kiemelkedő, nagy tudása...

Érdekelne a véleményetek


2015. aug. 25. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
senki nem nézi a facebookodat munkakeresésnél
2015. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

attól függ, hogy hova jelentkezik?


egy tv be, híradó bemondónak, vagy egy gyárba szalagmunkásnak?

2015. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 FüligJimmy88 ***** válasza:
14%
A kutya sem fogja megnézni az adatlapját. Elég meló az is a HR-esnek, ha egy szellős oldalnál hosszabbra veszi valaki az önéletrajzot, nem hogy még azzal is bíbelődjön, hogy pózol a facén. Normális munkahelyre amúgy általában nem pályakezdőket vesznek fel. Bár szakmája válogatja, de általában be kell érni eleinte trébb helyekkel is, amíg tapasztalatot szerez az ember.
2015. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
márpedig sokszor megnézik felvételnél a profilokat, persze nem minden munkakörhöz. Ezért ha munkát keresel érdemes szolidabbá tenni a profilodat
2015. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen tedd priváttá a Fbod, hogy csak ismerősök lássák, hogy mit posztolsz. Egyébként 50-50, bár legtöbbször a HR-eseknek nincs idejük ilyesmire, de kisebb cégeknél vagy fejvadászoknál szinte biztos, hogy megnézik, és mivel onnantól te is reprezentálod a céged, így ez lehet kizáró ok is.
2015. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

az én facebookom tartalma

kismilliónyi nyereményjáték megosztva

szivárványos háttér

könyvek, amit olvastam (goodreads behúzza): ezek többsége meleg erotikus könyv



ma Magyarországon ez nem egy akkora PR értéket képviselő FB


és mégis van munkám, egy hónap alatt találtam újat, amikor váltani akartam, a fejvadászok a linkedin profilom alapján találnak ugyanis meg, nem a FB érdeki őket


vezető mérnök vagyok

2015. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én priváttá tettem az oldalam, miután egy munkáltató számonkérte rajtam, hogy miért facebookozok a szabadnapomon, amit fogorvosi kezelés miatt vettem ki. Ha pedig bejelöl, olyan csoportba teszem, hogy ne lásson semmit.

Nem hinné az ember, de nézik, hogy miket postolsz.

2015. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, szerintem a FB profilt igencsmegnézik, már csak kíváncsiságból is... Az meg, hogy a HR-es milyen elfoglalt, nem tudhatom... De egy adatlap végigtekerése és félig-meddig való elemzése, kb 10 perc... És többet mond és ér minden szónál, és ezer interjúnál... :)

Amúgy nem rólam van szó..

2015. aug. 26. 09:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Pl. az iskolaszövetkezeteknél rendszeresen megnézik a facebook adatlapokat, mielőtt kiküldenék a diákot dolgozni egy adott helyre. Persze, ez csak akkor működik, ha az illető a saját nevén van fent facebookon. :)
2015. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem HR-es vagyok, de már hirdettem meg cégnél pozíciót, és pár nap alatt több száz önéletrajzot kaptunk, már alapból kellett szelektálni, mikor előírás volt az erős angol, a leírásban is benne volt, hogy külföldiekkel kell dolgozni, erre egy rakat érkezett be úgy, hogy nem beszéltek angolul...

Aztán szelektálni szakmai tudás alapján, esetleg LinkedIn profil, utána behívni az embereket interjúra egyesével, leszervezni azt, előkészíteni, aztán interjúztatni mondjuk 10-50 embert, és erre van 1-2 napod. Szóval el tudom képzelni, hogy tényleg nincs mindenhol erre idő, de én a végső befutóknak megnéztem a profilját, mégse az lett felvéve, akinek odavágó végzettsége volt és azokat a filmeket szerette, amiket én, hanem mondjuk egy olyan jelölt, akinek voltak szexuális tartalmú dolgok is a FB.ján, de a főnöknek szimpatikus is volt az ember, a személyisége, határozott fellépése jobban illett a munkához és szakmailag töltött már be hasonló pozíciót.

Azért én mindenkinek javaslom, hogy tegye priváttá a Facebookját...

2015. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!