Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy gimnáziumi érettségivel 0...

Egy gimnáziumi érettségivel 0 szakmai tapasztalattal milyen helyekre tudnék elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves srác vagyok, sajnos úgy alakult, hogy nem tudtam továbbtanulni.


Az állami finanszírozású karokra szinte elérhetetlenül magas pontszámok kellenek, a költségtérítéses megoldás pedig pénz hiányában nem kivételezhető.


Így arra gondoltam, hogy elmegyek dolgozni és magamnak fogom fizetni ( legalábbis megpróbálni kifizetni ) a tandíjat, persze a szüleim is beleadnak majd, de így azért ez csak segítség nekik :)


Kérdésem, hogy az ilyen emberek hol tudnak elhelyezkedni? Milyen szektorban, milyen helyeken?


Aki közmunkát ír, ne is fáradozzon válaszadással!


Köszönöm szépen!



2015. aug. 29. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért ez elég durva húzás, de ha téged megnyugtat, hogy "elérhetetlen pontszámokat" állítanak. Akkor legyen...


Elmehetsz pl. áru feltöltőnek.

2015. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kérek mindenkit, hogy ne álljunk le ilyen pontszámos dolgokon vitázni, inkább próbáljatok segíteni, köszönöm 1-es! :)
2015. aug. 29. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Én eladóként dolgoztam és mellette csináltam a sulit. Van két kisebb áruházlánc (L+A), ahol elég rugalmas a munkaidő és a fizetés sem rossz, plusz nem kell szakmai tapasztalat.
2015. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bármit dolgozhatsz, ha van nyelvtudásod és néhány ritkább ismereted.

Én 2 diploma után egy érettségit igénylő pozícióban dolgozom, és jóval többet keresek, mintha a diplomámnak megfelelő helyen dolgoznék. A diploma csak egy papír, semmi használható tudást nem adott az egyetem, költségtérítéssel főleg nem éri meg.

2015. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 4

Ezt mond már el egy mérnöki szak elvégzése után is...

2015. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Én gazdaságit végeztem, de a mérnöki sem áll távol tőlem. Több évtizede dolgozó mérnököktől hallom, hogy a mostanában felvett frissen végzettek az alapokkal sincsenek tisztában. Azt se tudják, hol keressék a megoldást, nemhogy fejből tudnák, mint az öreg rókák 30 évvel az egyetem után is.


De mondok közelebbit is, semmi gyakorlati tudást nem ad pl egy BME-VIK mester sem. Egy barátom autódiagnosztikai fejlesztő, én mégis magabiztosabban megtervezek és bekötök bármilyen kézzel fogható dolgot az autóban, pedig csak hobbiszinten foglalkozok vele. Hiába tud sokmindent, egész életében gép előtt ült, autót közelről nem látott.

2015. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha 30 évvel ezelőtt fejből vágták volna ezeket a dolgokat.
2015. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

gyári munkás,arufeltöltő,segédmunkás,sarki kocsmában pultos,takarító,postás

ha van jogsid,sofőrködés

2015. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem írtál már ki kérdést,akkor is kaptál pár választ, most is.

Én akkor a telefonos ügyfélszolgálatot javasoltam,áruld már el, ez miért nem jó neked átmenetileg?

A válaszaidból azt érzem,csak a kifogást keresed.Mégis mit vársz, mit fognak írni?

Igen,közmunka,egyszerű irodai munka,árufeltöltő,gyári melós,gyorsétterem.

Mégis mit akarsz egy érettségivel?

2015. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!