Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a teendő ha a főnök munkaid...

Mi a teendő ha a főnök munkaidő előtt hív a saját mobilomon és paraszt stílusban számon kéri miért nem vagyok benn? Mit kéne mondanom?

Figyelt kérdés

Fix munkaidős munkahely benne van a szerződésben hogy 8-16.30. Saját mobilom én vettem én fizetem nem a cég. Csörög már 7h után hogy hol vagyok, miért nem vagyok benn.

Erre mit mondjak? Kezdjem el magyarázni hogy drága főnök úr, az a helyzet hogy 8kor kezdek-de nem lehet mert erre közli hogy ne pofázzak neki vissza mert többet nem is kell menni.

Vagy ne vegyem fel a mobilt, de akkor amit kapok ha beértem, az bőven több mint amit a telefonban kapnék. Vagyis még mindig jobb felvenni.


Hogy miért adtam meg a mobilszámom? Hát ahhoz hogy behívjanak állásinterjúra kellett elérhetőség.


Hogy miért nem váltok új számra? Ezer éves szám, kismillió ismerős tudja most egy tirpák főnök miatt váltsak?


De akkor még milyen lehetőség van?

Hívásfilter? Nem jó, mert akkor is jön a lecseszés hogy „kinyomtad mikor hívtalak de nem baj majd keressünk a helyedre embert…”


Persze ha bemegyek 7-re 8helyett nincs köszönömöm, pláne nincs plusz pénz túlóra semmi. Ott vagy dolgozol és örülj hogy van melód… a cég szerint.



???

Ötlet?


2015. szept. 4. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tipikus: ha van sapka az is baj, ha nincs sapka az is, mindenképpen pofoznak.


Addig tűrném el csak, amíg találok egy másik melót, és akkor szó nélkül, otthagynám... és a telefont sem venném fel, amikor keres. De addig jó lenne, ha tudnád tartani.

2015. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a telefonod reggel 7 és 8 között.
2015. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt, hogy "A K...a...ád!!"
2015. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azt, hogy "A K...a...ád!!"



Aha persze. És új állást is szerzel nekem ha már ekkora bölcs jani vagy?

2015. szept. 5. 07:26
 5/17 anonim ***** válasza:

"Addig tűrném el csak, amíg találok egy másik melót, és akkor szó nélkül, otthagynám..."


Oké de mi van ha ez már az az úgynevezett "másik meló"? Mert a korábbi kettõ melóhely még szarabb volt?


Örökké nem menekülhet az ember ha egy bunkó paraszt a fõnök

Ha fenyegetõzik, legyen nálad diktafon, rögzítsd amit mond, még jobb az lenne ha ki is fejtené a véleményét arról hogy neked miért kell 8 helyett 7 órakor megjelenned túlórapénz nélkül persze, és milyen következményekkel jár ha te nem értesz egyet az õ elméletével

2015. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ha fenyegetõzik, legyen nálad diktafon, rögzítsd amit mond



???


Tanulmányozd a jogszabályokat. Ha én ezt megtenném akkor tudod mi lenne? Semmire nem lenne bizonyíték adott esetben egy bíróság szemében, ellenben én, a felvételt készítő jogi eljárás elé nézhetnék.

Vagyis még én húznám a rövidebbet.

2015. szept. 6. 09:18
 7/17 anonim ***** válasza:
Itt akkor most meg is válaszoltad a saját kérdésedet, látod nem lehet sokmindent tenni, az erõsebb kutya elve érvényesül
2015. szept. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

" Tanulmányozd a jogszabályokat. Ha

én ezt megtenném akkor tudod mi

lenne? "


Én tudom de te nem. Konzultalj egy jó ügyvéddel. Bizony felhasznalhato a hangfelvetel ugyanakkor õ is perelhet, persze. De van, hogy igy is megéri. Mérlegelni kell - ezert kell az ügyvéd aki ebben segit mert te magadtol biztosan hülye vagy hozzá.

2015. szept. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak úgy jelzem hogy minimálbéres meló. Szóval mielőtt még sztárügyvédet fogadnék azért hogy 1 kifizetetlen túlórám van, érdemes gondolkodni.
2015. szept. 8. 09:42
 10/17 A kérdező kommentje:

Bizony felhasznalhato a hangfelvetel


Bizony NEM használható fel.

2015. szept. 8. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!