Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kemény fizikai munkások...

Kemény fizikai munkások tönkremennek testileg 40-50 éves korukra?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem mondani kemény fizikai munkákat? pl:kőműves,stb..

Akik ilyen szakmában dolgoznak,azok testileg hamar tönkremennek?

Én egyetem előtt dolgoztam fizikai melót ahol rohadt nehéz ládákat kellett emelgetni napi 8 órában,nagyon kifáradtam a műszak végére.Akkor mondjuk,hogy bírná ezt egy 50 éves pasas? Pedig nem vagyok egy nyüzüge alkat.

Ezért is volnék kíváncsi,hogy aki mondjuk 40-50 éves az,hogy bírja fizikailag a kemény melót.



2015. szept. 19. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkat kérdése is. Én pl. nem vagyok alkalmas fizikai munkára. Már belehaltam volna. Csináltam alkalmi munkába. Mások 5-6 napot mentek egy héten én kettőnél többet nem bírtam, így is alig vonszoltam magam. A fodrásznőmet kérdeztem, hogy bírja. Azt mondta, mindig erősebb volt, mint a nővére. A nehéz munkákat ő előbb csinálta meg, mint a nála idősebb. Sportolok, valamennyit nőtt az állóképességem, de így is rossz.


Hamar tönkremennek. A test is bizonyos mértékig olyan, mint egy gép. Nem mindegy hogy veszel fel egy tárgyat. Leguggolsz és egyenes háttal felemeled, vagy lehajolsz érte. Ha rosszul használod a tested -és a fizikai munkások nagy része nem csak rosszul használja, de még plusz teher is kerül rá- akkor természetes, hogy gyorsabban romlik.

2015. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pontosam amit az előző válaszoló írt. A második részre gondolok, nagyon fontos, hogy, hogy végzed a munkát. Az 50kg zsákot egyedül, lehajolva emeled fel, vagy leguggolsz hozzá. De igaz ez az irodai munkásokra is, hogy ülsz napi 8 órát abban a kénylemes karosszékben, mennyit mozogsz nap közben. Nekik a mélyhátizmai "tűnnek el", a kis intezitású de hosszabb ideig tartó terhelés pedig a gerincre hárul, és így már érthető is, hogy a porckorongsérv miért számít népbetegségnek.

Szóval nem csak a fizikai munkások, de a szellemi munkát végzők egészsége is rámehet, ha lusák vagyunk helyesen emelni, ülni..stb.

2015. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg változó, nagyapám dolgozó kőművesként, hadifogolyként megélt 90 évet. Nekem viszonylag mozgalmas, járkálós munkám volt, most hogy egész nap gép előtt kell döglenem, 1 hét után folyamatosan fáj a hátam.


Biztos hogy rengeteget számít az hogy mennyire végzi ésszel a munkát, és mennyire egészséges az életmódja ezt leszámítva.

2015. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!