Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyári munkások miért hagyják...

A gyári munkások miért hagyják magukat, kihasználni?

Figyelt kérdés

A fizetésük úgymond semmire nem elég!kifízetik a rezsit és a fele szinte elment..

Valahol még a kaja jegyüket is elveszik.

Túlóráztatják őket elég sokszor,szintén jelentéktelen összegekért.

+ pénzt igérnek,ha nem hiányoznak egy napot sem,ami amugy is járna.

És stb..

Én megértem,hogy dolgozni kell,de nem értem,hogy mi értelme annak,hogy reggeltől estig bent van,úgyan azt a monotom munkát csinálja minden nap és muszály előleget kérnie,mert különben éhen hal.Azon kívűl,hogy eszik nem tud semmit csinálni a fizetéséből..( ha egyáltalán arra elég) Én dolgoztam már gyárba,de a pénzem semmire nem volt elég,pedig a rezsim se olyan sok.Semmire sem volt pénzem..miért nem tesznek ez ellen valamit?


2015. szept. 17. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kereslet-kínálat még mindig. Józsi hiába háborog, ha 100an állnak sorba az ő szar munkájáért is.
2015. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

ismerek én is gyári munkást...örül, hogy van legalább munkája, mert dolgozni kell...sokan inkább a biztos rosszat választják minthogy kiálljanak magukért, meg itt elég sok embernek kéne összefognia...hisz ha 1 munkás lázad kirúgják jön helyette más...itt több ezer munkásnak kéne összefognia...


22F

2015. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem jo neki, mehet. Jon majd ujabb a helyere! (Magyarorszag)


muszáJ!

2015. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyárba leginkább olyan ember megy el dolgozni, akinek nem nagyon van más választása.

(U.i: és Te miért hagytad magad kihasználni? :-) Miért nem tettél ellene valamit? Ne sértődj meg, csak poén. Gondolom azt tetted ellene, hogy kiléptél)

2015. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Erre kellene egy megfelelő szakszervezet, megfelelő érdekérvényesítési képességgel. De azokat szétverték, lefizették, vagy törvényileg ellehetetlenítették (pl. csak alkalmazott lehet szakszervezeti vezető, stb.).
2015. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a kérdést lehetne pl az eladóként dolgozókra is feltenni. És még sok más munkakörre is, ahol csekély fizetés ellenében a vállalkozók figyelmen kívül hagyják a törvényeket és a maguk kedve szerint dolgoztatják az alkalmazottaikat.
2015. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

"Ezt a kérdést lehetne pl az eladóként dolgozókra is feltenni. És még sok más munkakörre is"


Így van, egy multinál dolgoztam irodában, ott is rengeteg hiányosság és vérlázító jelenség volt tapasztalható a vezetőség részéről.

2015. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem sztrájkolhatnak, mint az állami dolgozók.

Örül, hogy munkája van és nem szociális segélyből él.

Ha nem tetszik neki elmehet, jön helyette 100 ember.


Sajnos ez van. De nem csak Magyarországon, hanem minden országban.

2015. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Mesterségesen munkanélküliséget tartanak fent, tehát folyamatosan sokkal több a munkavállaló mint a munkahely.Ebből következik ,ha valaki is pampog azt azonnal ki lehet rakni, az addig 22ezer ft-os siralmas járadékon vagy közmunkán tengődő egyének százai meg egymást taposva azonnal beállnak a helyére. Szakszervezet meg nem létezik idehaza.


Össze kéne fogniuk pl egy egész gyár,cég dolgozóinak és nem felvenni a munkát,kiállni tüntetni, sajtó tv mindenki oda,és elmondani a követeléseket. Ennyi embert nem találnának 2nap alatt és nem is tanítanák be, a napi termelés kiesés és a negatív reklám meg pár nap alatt milliárdos veszteségeket okozna a cégnek és belátná hogy nem jó üzlet ez a balhé neki,mégiscsak jobban jár ha mondjuk emel valamennyi %-ot a béreken. Mert csak a pénzt nézik,ha valami nem éri meg, akkor nem csinálják.


Persze ilyen összefogást magyar embertől soha ne várjunk.

2015. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

9-es

Nem rossz ötlet, de valószínűleg az a cég el is költözne az országból.

2015. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!