Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha több helyre...

Mi van akkor, ha több helyre is beadtam a jelentkezésemet egyszerre, több interjúra is elmegyek, és több helyre is felvennének, egyszerűen csak elfogadom az elsőt és "lemondom" a többit?

Figyelt kérdés
Mert az egyik helyről "rövidesen értesítjük" címszó alatt tegnap, az interjútól számított 12. héten érkezett telefon, hogy na, mikor írom alá a szerződést. Hát soha, mivel ezalatt kerestem másik állást, sőt, be is tanultam már... A hölgy fel volt háborodva, hogy mi az, hogy én közben állást kerestem, és velük most mi lesz, engem pedig ez pont nem érdekel, mert ha rájuk vártam volna, mostanra éhenhaltam volna egy fűtetlen lakásban, csak az a kérdésem, hogy lehet-e ennek valami következménye? (azon túl, persze, hogy az adott helyen utálni fognak)
2015. okt. 3. 17:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és írtam nekik e-mailt a kapcsolattartó címre, hogy sajnálom, de már nem aktuális a jelentkezésem, ilyenkor egyáltalán miért hívott fel?
2015. okt. 3. 17:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele!
2015. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem alapból úgy szokták kérdezni a dolgot, hogy aktuális-e még a dolog. Ha azt mondom, hogy sajnos már nem, akkor értelemszerűen ennyi volt, lecsúsztak rólam.
2015. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi következménye nem lesz. Amíg még nem írtál alá velük papírokat, addig nincs feléjük semmiféle kötelezettséged.
2015. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Közöltem volna vele, hogy már ne haragudjon, de az idő pénz, és nem érek rá hónapokig a seggemet vakarni azt várva hogy felhívnak e.
2015. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2015. okt. 3. 20:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 12. héten konkrétan elküldtem volna a pi_csába a hölgyet, minden felháborodásával együtt. Nincs az a munkahely, amire 3 hónapot várunk munkanélküliként. Nem állsz velük semmilyen jogviszonyban, maximum feketelistára tettek, és oda a jövőben nem fognak felvenni, de ezzel nem vesztesz semmit.
2015. okt. 4. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!