Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt esetleg ápoló, aki...

Van itt esetleg ápoló, aki dolgozott már SBO-n (Sürgősségi Betegellátó Osztály) vagy esetleg jelenleg is ott dolgozik?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy milyen ott dolgozni. Mennyire strapás? Aki dolgozott/dolgozik ilyen osztályon, mit szeret(ett) benne a legjobban? Illetve mi az, amit egyáltalán nem szeret(ett) ott?


Utolsó éves ápolás és betegellátás szakos hallgató vagyok az egyetemen, diplomás ápolóként fogok végezni. Van még egy kis időm, mivel majd csak nyáron államvizsgázom, de suli után valószínűleg ilyen osztályon szeretnék elhelyezkedni, ezért is érdeklődnék. :)

A gyakorlat alatt nagyon tetszett, de mivel csak egyetlen egy napot voltunk ott, azalatt sajnos nem igazán volt rendes rálátásom úgy általában az osztályos munkára, ami egy szokásos napon folyik.


Van, aki esetleg tudna segíteni? :)



2015. okt. 12. 17:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahol én dolgoztam SBO ott külön volt Traumatológiai állomás is. Külön osztály van mind a kettőnek. Mikor végeztem akkor én a traumatológiai állomásra szerettem volna menni, de akkor csak az SBO-n volt hely. Elkezdtem ott dolgozni. Mivel én vagyok a fiatal nekem kellett menni az állomásra, én nem lehettem fent osztályon mert oda az idősebbek mennek. Mert, hogy én fiatal vagyok és jobban bírom a pörgést. Mivel nem volt választásom ezért ott voltam, halál unalmas egy hely volt. Minden hülyeséggel bejönnek az emberek akár egy köhögéssel is amit a házi orvosi ügyelet is eltudna látni. Bejön a beteg mindenkinek EKG, vérnyomásmérés, vérvétel, néha vércukor vizsgálat. És várunk míg egy orvos hajlandó megnézni a beteget, aki különböző vizsgálatokat ír ki a betegnek, vagy hazaküldi, vagy a 20 ágyas fektetőbe küldi a beteget. Ahol az infúziózás történik, illetve ez a hely a detoxikáló is egyben, ahol minden hajléktalan meg fordul. De szerencsére én ezt a helyet csak "nézőként" láttam mert hát én fiatal vagyok és nekem a kezelőben kell lenni. Majdnem 1 évig bírtam a sürgősségin, kínszenvedés volt már a vége felé bejárni dolgozni. Nem akarok senkit megbántani de ami ott megy az a semmittevés, munkakerülés. Egy olyan embernek mint én (én pörgök állandóan) annak nem való. Azt hittem az elején, hogy sürgősségi milyen pörgés lesz, de semmi. Mikor ott hagytam az SBO-t sikerült átkérnem magam a traumatológiai állomásra. Imádom azt a helyet, rengeteg érdekességgel találkozhatok. Különböző baleseteseket hoznak, különböző sérülésekkel. Felváltva vagyunk a kezelőbe illetve osztályon. Az osztályon is nagyon szeretek dolgozni, látni a különböző gyógyulási folyamatokat, műtéti technikákat. A sürgősségin nagyon sok a kiégett nővér. Míg a traumán nem. Nagyon kedvesek a munkatársak (ápolók,orvosok). Álmaim munkája a traumatológia. De hát kinek a pap, kinek a papné.

Illetve attól is függ, hogy mit takar a sürgősségi az adott kórházba. Mert van olyan ahol a baleseti sérülteket is a sürgősségi látja el.

2015. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!