Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munka nyelvtudás...

Külföldi munka nyelvtudás nélkül? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hallom ezt, hogy zéró nyelvtudással nekiindultak az emberek a nagyvilágnak és boldogultak. De mégis hogyan? Egyik ismerősöm azt állítja, hogy úgy ment ki Máltára dolgozni, hogy egy kukkot nem beszélt angolul, a munkaközvetítőben azt ismételgette, hogy "I am job" és másnap munkába állt. Ahol állítása szerint kb 2 hétig activityztek, hogy megértse, mi a feladat, aztán begyakorolta és most már megy neki. Ennek az ismerősömnek semmi oka nem lenne hazudni, jól ismerem, viszont így több kérdés is felmerül bennem: Eleve a munkaközvetítőben hogy volt hozzá türelmük, hogyan értették meg vele, hogy mi merre? Aztán a munkában is, hogy volt ehhez a lányhoz türelme a munkaadónak? Egyszerűen nem tudom elképzelni a szituációt, hogy ott állok, egy kukkot nem tudok, szinte csak mosolyogni tudok kínomban és mégis működik... És már nagyon sok helyről hallottam efféle sztorit. Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, az mesélne? Köszönöm

2015. okt. 19. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a párommal Ausztriában dolgozunk elég régóta, de még egyikünk sem ismert olyan külföldit, aki ne tudott volna legalább nagyon alap szinten németül. Szóval magam sem értem, hogy lehet nulla tudással kimenni. Szerintem sokszor csak kamutörténet az egész vagy maga se látja be az illető, hogy igenis felelőtlen, rossz döntés volt így nekiindulni egy idegen országnak. Nem hiszem, hogy túl sokan jól köttek volna eddig ki ebből.
2015. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Mi is Ausztriában élünk, itt alap nyelvtudás nélkül gyakorlatilag lehetetlen elhelyezkedni. Tapasztalatból mondom, egy kedves rokonnak próbáltunk segíteni, nagyon kellett volna neki állás, persze egy kukkot sem tudott németül, hát nem sikerült munkát találni neki.
2015. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Merre laktok első? #2 vagyok. Mi OÖ- ban.
2015. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is kamutörténetnek gondolnám, de tényleg egy olyan embertől hallottam a fent leírt konkrét sztorit, akinek tudok hinni. És mivel boldogul, így felelőtlennek sem gondolom, meg azt sem, hogy rossz döntést hozott. A nagyon alap szint, amit írsz, még azzal is nehezen tudom elképzelni. Angolul végülis szerintem mindenki motyog szavakat, ha mást nem, akkor annyit tud, ami a netről ráragadt. De akkor ha a nagyon alap szintről beszélünk, ami pl abból áll, hogy van egy pár száz szavas szókincse, egyszerűbb mondatokat begyakorol, stb, azzal is hogy tud elindulni? Én pl angolt sajnos nem tanultam a suliban, de azért magamtól megtanultam egy csomó dolgot, olvasott szövegből egy csomó szót megértek és nagyjából már tudom miről van szó. De ez semmire sem elég. Ha egy anyanyelvű beszélő intézne felém egy összetett mondatot, egy kukkot nem értenék...
2015. okt. 19. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Zéró nyelvtudással nem kap munkát sehol. Max azt lehet elhinni, hogy nem tudott folyékonyan.

Én sem beszélek folyékonyan németül (oroszul és angolul igen, még mielőtt lehülyéz valaki), de simán megértetem magam, ha nem is olyan választékosan. Németországban élek és dolgozom.

2015. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Egyelőre Magyarországon élünk (csak átjártunk dolgozni), de a párom már 2 hete szintén OÖ-ben dolgozik, hamarosan ki is költözünk rendesen. :)
2015. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én Hollandiában dolgozom. Alá tudom támasztani az előttem szólókat, mivel szerintem sem lehet külföldre menni dolgozni nyelvtudás nélkül. Én annó az Otto-val mentem ki, társalogni tudtam angolul, de arra azért szükségem is volt. Más országokból voltak a munkahelyemen nagyon alap nyelvtudásúak, de nekik a többségük ki is esett elég gyorsan, mivel nem nagyon értették mit kell csinálni stb.
2015. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!