Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Üdv! Kezdő szintű német...

PiciPofon kérdése:

Üdv! Kezdő szintű német nyelvtudással mennyire körülményes egy például Ausztriai munka vállalása?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit ertesz kezdo alatt? Most kezdted el tanulgatni, vagy legalabb egy alapfoknak megfelelo szinttudas? A 2 kozul akar melyik is, szerintem nagyon karcsu.
2014. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
még egy középfokú nyelvvizsgával is karcsú...
2014. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Sajnos, nem hogy körülményes, hanem biztos kudarc! Még akkor is, ha egyszerű a munka. Rengeteg az intézni való, a lakhatás gondjai, problémák kezelése. Az első leszel akit kidobnak, vagy te menekülsz haza. Gondolj bele, még azt sem érted amiket aláiratnak veled! Nem tudod érvényesíteni a jogaid sem.
2014. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na igen,amit az előttem írók is mondtak....inkább menj el egy nyelvtanfolyamra,vagy magántanárhoz....lehet sok pénzbe kerül,de valamit valamiért.Full analfabétán mégis mit akarsz ott?max kihasználnak,majd ki sem fizetnek.Akkor mit csinálsz? Mész csövezni?vagy síró szájjal hazafelé stoppolni.Inkább kioktatunk most,mint hogy a bőrödön érzed a saját hülyeségedből származó felelőtlenséget!
2014. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Ha a határ mellett dolgozól és nem Ausztria közepében akkor majdhogynem elég a magyar nyelv is. Szinte mindenhol van magyar alkalmazott, és ők segítenek. Én semmit nem tudtam németül és úgy dolgoztam kint 2 évet!Ha takarítani mész, vagy konyhára, vagy hasonló munkakörökbe, oda nem kell, mert ezeknek a munkáknak a 90%-át magyarok végzik. Ha mezőgazdaságba mész, vagy szőlészetbe, oda kell egy kis minimális nyelvtudás, de azt 3 nap alatt megtanúlhatod. Ha pincérnek mész ki, vagy ahol sokat kell beszélni németül, oda édes kevés az alap fok.
2014. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Még a középfok is kevés. A nyelviskolák és a magántanárok sajnos a porosz irodalmi nyelvet és nem a hochdeutsch-ot tanítják. Az osztrákok van, hogy még egymást is alig értik ha más vidékre mennek.Igazán nyelvet csak kint lehet megtanulni. Még Bécsben is leízzad az ember. Itt nem tudod megtanulni a szlenget sem és társalgási klubbok is alig vannak.
2014. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Persze, szóval az a több tízezer magyar munkavállaló külföldön anyanyelvi szinten beszél németül? Na ne röhögtessetek már.

Kérdező, egy jó alappal már tudsz munkát vállani, a többi meg rádragad odakint.

2014. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nem, nem kell anyanyelvi szinten tudni, ne sarkíts! Próbáltãl már kint dolgozni, vagy csak gondolod hogy így van? Erős középfok mindenképp kell, ha az ember egyedül megy. Kicsit más a helyzet, ha brigadban, és valaki jól beszél közülük.
2014. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!