Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudassam vele, hogy...

Hogyan tudassam vele, hogy illene kifújnia az orrát?

Figyelt kérdés

42 éves férfi kollégám folyton szipog s a torkát köszörüli.

Évek óta ezt csinálja, pár alkalommal már rákérdeztem,hogy valami baja van-e,beteg-e,vagy miért vannak ezek a problémái.De őszerinte egészséges. Neki fel sem tűnik,hogy miket művel.

Kb.2 percenként szipog , ráadásul amikor úgy gondolja,hogy egyedül van és senki nem hallja, még erőteljesebben csinálja,hosszasan, de hallatszik,hogy rotyog az orra.Ahelyett,hogy kifújná, inkább szívja.

Mivel csak ketten vagyunk a cégnél,együtt kell dolgozzunk,nem mérgezhetem meg a hangulatot, így nagyon óvatosan kell kezeljem ezt és már fogalmam sincs,miként adjam tudtára ,hogy fújja ki az orrát-anélkül,hogy megbántsam(érzékeny és sértődékeny... ).

De már nem bírom hallgatni, odáig jutottam,hogy annak örülök,ha nincs az irodában.



2015. okt. 21. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz szokás, sajnos nem igen tudsz tenni ellene szerintem, ha ez már évek óta így megy. Esetleg tedd fel néha a kérdést kedvesen, ha szipog, hogy "adjak egy zsebkendőt"?
2015. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de szerinte nincs zsebkendőre szüksége,mert állítása szerint minden reggel kifújja otthon az orrát(érdekes,mégis már szipogva ér munkába)
2015. okt. 21. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

"Nagyon szipogsz, nem egészséges és zavaró tényező lehet környezetedre nézve. Fűjd ki kérlek."

Done, problem solved, what"s problem???

2015. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerős probléma, pedig nekem csak egy hosszabb buszút során volt ilyenhez szerencsém. Rávilágítanék, hogy a focisták, azokból is a legprimitívebb, legalja szipog/turházik egész nap, mint egyfajta önkifejezés. Talán nem kap elég figyelmet, nem tud abban kiteljesedni, amiben szeretne, ezért pótcselekvésbe menekül, amire ez tökéletes. De tényleg. Ha van is benne empátia, hát ezt felülírja. Szóval lehet, hogy érdemes lenne leülni vele bszélgetni, ami - ha már ilyen nonverbális megoldásba menekült, ami nyilván nem véletlen - sokszor nem egyszerű, fel kell törni a diót. Lehet, hogy nincs ehhez elég türelmed.

A másik, hogy - és ezt sem csak írom, tényleg meglépendő! - rögzíted a szipogását, majd visszajátszod a számára. Nem hangosabbat, nem halkabbat, nem hosszabbat, nem rövidebbet, pont csak annyit, amennyivel ő is megkínál. Ez olyan, mintha kisgyereket tanítanánk, de van, sokszor van, hogy felnőttkorban is ilyenekhez kell folyamodni. Be szokott válni..

2015. okt. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az izalndiak sem használnak papírzsebkendőt. Egyetemen előttem ült egy szőke srác (angol kurzuson) folyton szipogott már engem is kiakasztott (pedig az ea csak 90 perces :D). Aztán meglátom a katóguson a nevét, mondom oké, akkor tényleg igaz...


Engem nem érdekelne, hogy menniyre érzékeny megmondanám neki, hogy ne szipogjon hanem fújja ki az orrát, mert ő mérgezi meg a munkakapcsoaltot...Meg mi az, hogy reggel kifújta már? Ez nem olyan mint a zsarás, hogy reggel letudom aztán munkaidőben nem kell.

2015. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!