Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 24 évesen leragadni egy...

24 évesen leragadni egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Pár éve dolgozok ugyanannál a cégnél. A kérdés azért fontos, mert régi nagy vágyam volt hogy felvegyenek oda más tervem nem is volt. Most viszont egyre jobban unom a munkám és a kollégákkal se jövök ki jól. Attól félek elszalasztom a lehetőségeket amíg még fiatal vagyok viszont félek hogy megbánnám ha új munkahelyre mennék. Van valakinek tapasztalata aki váltott esetleg aki nem?
2015. okt. 30. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Van, és váltottam. Nem bántam meg.

Igaz, én vállalkozásba kezdtem mellette, majd két év után ott hagytam a munkahelyet. Rengeteget segített a családom utána, ez elvitathatatlan, bár nem voltak odáig az egész ötletemért.


Még messze nem keresek annyit, mint anno a multinál, de tudom, hogy lelkileg már halott volnék, ha ott maradok. Most legalább élvezem azt, amit csinálok, és ebben mégis több perspektíva van.


Tudod, van egy olyan mondás, hogy a legtöbb ember már 25 évesen meghal, csak 70 fölött temetik el.


"Most viszont egyre jobban unom a munkám és a kollégákkal se jövök ki jól."


Ez velem is így volt, és mutattam a kiégés egyre több jelét és fokozatát. Nem érdemes megvárni az összeesést. Szerintem válts, ha nem érzed ott magadat, de arra azért vigyázz, hogy két szék között ne ess a pad alá!

2015. okt. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt már közel 10 melóhelyem, és azt kell mondani, hogy mindegyik elsz@ródik egy idő után.


Vagy azok a kollégák lépnek ki, akikkel elvan az ember és marad a söpredék, vagy egyre több terhet nyomnak az emberre fizetés nélkül, vagy szimplán monotonná válik az egész!


Szóval igen, menni kell!

2015. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettetek. :)
2015. okt. 31. 06:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogyha nem érzed jól magad, akkor nézelődj, menj interjúkra és lépj, ha kapsz jobb lehetőséget.


Én ennél sokkal cikibb lépést tettem meg. Nevetséges fizetésért vettek fel pályakezdőként egy helyre, ahol ugyan imádtam a kollégákat, de a hozzáállásomon nagyon látszott, hogy hányok az egésztől, mivel nincs ami motiváljon. Diplomával, napi 9 órában 65 ezer forintot keresni minden, csak nem motiváló. :D Inkább megalázónak éreztem az egészet... 3 hetet töltöttem ott, azaz HÁROM hetet, amikor jött egy jobb lehetőség és én örömmel elfogadtam.

Hát a főnököm meresztgette a szemeit, de ez van.


Jó érzéssel töltött el, hogy ilyen fiatalon megtehetem, hogy felmondjam és gyakorlatilag egyik napról a másikra új életet kezdhettem, ráadásul 160 km-re, egy sokkal élhetőbb környéken.

2015. okt. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást nagyon jól esik. Sajnos nagyon bennem van a félsz, de tudom hogy előbb-utóbb váltanom kéne. A ti példátokból fogok erőt meríteni ha arra kerül sor.
2015. okt. 31. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is, 24 évesen még le sem diplomáztam. Diploma után Európát jártam, dolgoztam, babysitterkedtem. És azóta is, ha úgy látom, hogy egy munkahelyen idióták vannak, a vezetés despota és állandóan váltogatják a kisfőnökökt -az rossz jel és én irgalmatlanul lépek. Valakinek ez megbízhatatlanság, valakinek munkakerülés, valakinek meg józan meggondolás -a világ is szar lett és nem mindegy, hogy a munkahelyünkre gyomorfájással megyünk, vagy barátias közegbe. Aki az Y-generációba született, könnyebben dobbant, ha mondjuk se pénz, se megbecsültség és manapság, ha már fizikai atrocitás is ér -akkor én lépek. Ha mindenhol ez lesz, akkor az országból is lépni fogok, újra, de komolyan megfontolva. 30 felett vagyok.
2015. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es hozzászóló, hány éves vagy?
2015. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. 25 éves.
2015. nov. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha mindenhol ez lesz, akkor az országból is lépni fogok, újra, de komolyan megfontolva."


Nem akarlak elkeseríteni, de külföldön is iszonyat sz.r helyek vannak ilyen szempontból. Lehet, hogy anyagilag jobban megbecsülnek, de a gyomorgörcs nem biztos, hogy elkerül.

2015. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!