Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon Franciaországban magyark...

Vajon Franciaországban magyarként el lehet helyezkedni tolmácsként?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy ha az illető tudja folyékonyan a franciát is,és mondjuk francia-angol tolmácsként akar dolgozni.Vagy francia-orosz mondjuk.

Persze a megfelelő nyelvismerettel.


Vagy erre külföldinek nem is nagyon lenne lehetősége?

Én nem lakok Franciaországban,de érdekel hogy amúgy lenne-e ilyenre egyáltalán lehetőségem a későbbiekben.


2015. okt. 30. 19:58
 1/5 anonim válasza:
Ha tudsz angolul, franciául, japánul, kínaiul, magyarul, akkor lehetsz bárhol tolmács.
2015. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Japánul és kínaiul nem tudok.


Azon gondolkodtam,hogy ha valaki nem francia,az nem kizáró ok?

Lehet valaki akkor is olyan jó tolmács (pl. francia-angol vagy orosz vagy akármi) ,ha a francia nem az anyanyelve?

2015. okt. 30. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg természetesen el lehet helyezkedni, a baj csak ott van, hogy ezekre a frenciáknak is van elegendő tolmácsuk.

Francia-magyar/magyar francia tolmács/fordító viszont (hála Istennek :D) lehetsz, nem vagyunk sokan. :)

2015. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ,Julianna :)

Írod,hogy magyar-francia (francia-magyar) tolmács nincs sok.Viszont,ezekre kevesebb is az igény,vagy nem?


Én azt hittem hogy ez nem túlzottam esélyes dolog Franciaországban.Azt gondoltam hogy ezzel a párossal főleg Mo.-n lehet elhelyezkedni.


Még egy kérdés ezen kívül: mi a helyzet a francia-orosz,orosz-francia párosítással?Az mennyire "telített"?És mennyire van rá szükség?

2015. okt. 31. 15:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi,még egy kérdés: egyáltalán hány ilyen párosítassal lehet dolgozni? Szóval lehet valaki Fr.o.-ban pl. francia-magyar meg francia-angol tolmács is?Vagy francia-orosz és francia-angol?Végülis jelen esetben mindegy melyiknyelvet írom,mert az érdekelne hogy a párosítások,nyelvek száma megszabott-e,vagy sem.
2015. okt. 31. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!