Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Figyelemzavarosok, adhd-sek...

Figyelemzavarosok, adhd-sek akik dolgoznak! Tudtok így dolgozni?

Figyelt kérdés
Nekem adhd-m van és hát eléggé nehéz összpontosítani, viszont ott a veszély ha sokszor visszakérdezek akk meg hülyének fognak nézni...

2015. nov. 5. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hiperaktív és figyelem zavaros vagyok, nálam a hiperfókusz segít, tehát tudok rákoncentrálni valamire annyira, hogy minden mást kizárok, sajnos ez sokszor pont a figyelem zavar okozója...tehát egy dologra figyelek nagyon és minden mást kizárok és mivel álmodozó típus vagyok, így sokszor a fejemben levő dolgokra koncentrálok és van, hogy az előző szavamat elfelejtem...de ettől függetlenül tudok dolgozni, csak jegyzetelnem kell...


22F

2015. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam nem az összpontosítással van baj, hanem a feledékenységgel. Bizony sokszor izzadtam már amiatt, mert fontos dolgok kicsúsztak a fejemből. Megpróbáltam sokféle naplózási, emlékeztetős technikát, igazából csak az segít, hogy megpróbálok minden feladatra minél tudatosabban koncentrálni, és végiggondolni minden nap, hogy van-e valami, amit elfelejtettem.
2015. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és titeket nem néznek/néztek hülyének ezek miatt? mert én folyton ezért aggódom...
2015. nov. 5. 17:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vallottam be egy idő után, hogy elfelejtettem, hanem igyekeztem eltüntetni a késésre utaló nyomokat, és úgy tenni, mintha meglett volna határidőre. Nagyon kellemetlen volt sokszor úgy sunnyogni, mintha éppen valami adatszivárogtató hacker lettem volna.


Viszont a "bocs, nem tehetek róla, hogy elfelejtettem" szöveget nem fogadják el azok az emberek, akik nem szenvednek ilyesmiben. Úgy néznek rád, mintha nem tudnád, hogy a lakásajtódból merre kell a WC-felé elindulni. Nem értik. És ráfogják hanyagságra, nemtörődömségre, vagy valami másra. Aligha lehet ebből jól kijönni.

2015. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyógyszert szedtek rá?
2015. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sajna nem szedek gyógyszert mert nem merek elmenni pszichológushoz... A pszichológus nekem olyan mintha azt mondanám: hülye vagyok azért megyek oda...
2015. nov. 5. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

én soha nem nézettem meg, nem is diagnosztizálták, viszont én mind2-t tapasztalom...mármint a hiperaktívságot és a figyelemzavart is...


én nem emlékszem, hogy lett volna más állapotom, tehát olyan élet szakaszom amikor nem éltem volna ezzel együtt...

igazából megtanultam vele együtt élni, szerintem nem akkora tragédia, persze másnak mennyire jó, hogy könnyebben tud emlékezni dolgokra, de én ezt nem érzem akkora hátránynak...persze volt nekem is néhány kellemetlen szitum belőle, de annyira nem volt súlyos egyik sem...


22F

2015. nov. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
méghogy nem tragédia?! ember, ettől rosszabb betegség nincs! nekem ezért nem lett barátnőm, ezért lettem szivatva az osztályban, ezért nem kerültem jobb iskolába, ezért néz hülyének mindenki, ezért nincs önbizalmam... ÉS folytathatnám a végtelenségig.
2015. nov. 6. 15:07
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem csak rá akarod fogni erre...

nekem van barátnőm, 3 szakmám van, jó munkahelyem...

én felültudtam kerekedni ezen a betegségen, mondjuk én soha nem kezeltem betegségként, hanem csak egy dolog ami miatt kicsit máshogy kell csinálnom a dolgaimat...


emlékszem pl amikor olvastam könyvet 10x elolvastam 1 mondatot amikor nem értettem meg, de nem azért, mert annyira bonyolult volt, hanem azért, mert elkalandoztam közben és csak a szememmel követtem a szöveget, még amikor hangosan olvastam akkor is teljesen máshol járt az agyam...

meg lehet tanulni ezzel együtt élni, vagy ráfoghatod minden bajod erre, de attól még nem oldódnak meg...

nálam az a gond, hogy nem valami konkrét dolog vonja el a figyelmem, hanem a saját gondolataim, tehát hiába megyek ki a szobából, vagy olvasok máshol...

mondjuk nekem a hiperfókusz sokat segít, csak sajnos nem mindenre tudom alkalmazni...


22F

2015. nov. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ez a hiperfókusz minden adhd-nek van, csak nekem nincs? mert én mindig figyelmetlen vagyok legtöbbször, lehet az olvasás, filmnézés, csak a főbb momentumokat jegyzem meg...
2015. nov. 9. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!