Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan nehéz a munkahelyv...

Miért olyan nehéz a munkahelyváltás a "felnőttek" szerint?

Figyelt kérdés

Nem tetszik a munkahely, mégis ott dolgozol.

Kifogások: Gyerekeim vannak. Itt vannak ismerős kollégák.

Felvesznek máshova, és pár hónap múltán kirúgnak. Munkahelyváltás? Ohh az nem olyan egyszerű ám. stb.


Mire jó ez?


Tényleg, inkább akkor dolgozz csak nyugodtan ott ahol vagy szomorúan mint eddig, gratulálok, remek példa.

A gyerek nem azt tanulja megamit hall, hanem amit lát. Hiába mondod neki, hogy ezt te ne úgy csináld, látni fogja hogy ugyanúgy morcosan jössz haza minden nap, és nem teszel ellene semmit, ezáltal később lehet, hogy ő sem mer lépést tenni a lehetséges jobb felé.


Lesznek új kollégák, új ismerősök.


Benne van a pakliban, hogy kirúgnak, de bizonyítani kell az elején, hogy nem történjen meg.


Nem egyszerű. A legolcsóbb kifogás arra hogy szimplán félsz belevágni, bármi újba.


2015. nov. 7. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Persze, ez nagyon szépen és jól hangzik, csak szerintem neked nincs gyereked. Amikor már gyerek van, akkor az az első és legfontosabb, hogy neki mindig mindene meglegyen. Persze, hogy nehezebben kockáztat az ember, a gyereket etetni kell.


Ráadásul Magyarországon a munkakeresés rémálom, ha valakinek van biztos munkája, az többnyire nagyon megbecsüli és ragaszkodik hozzá.


Hacsak nincs valakinek valami nagyon kelendő végzettsége (és valljuk be, a fenti szituációban lévő embereknek általában nincs), akkor igenis rizikós a váltás.


Fiatalként, amikor csak a magad ura vagy, teljesen megállja a helyét az elgondolásod, de eljön az idő, amikor már nem csak magadért felelsz, és a saját kényelmedet háttérbe szorítod azért, hogy a családodnak mindig legyen kenyér az asztalon.

2015. nov. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nemhogy gyereke nincs (nekem se), de a kérdező nem is felnőtt...
2015. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
A legtöbb ember beszari és semmi újat nem mer bevállalni, inkább leéli úgy az életét hogy szenved egy szar helyen. Hogy ennek mi értelme nem tudom, de ő bajuk ha ennyire hülyék, ezt is érdemlik. Munkát találni nagyon is könnyű, csak a megfelelőt megtalálni nehéz, épp ezért kell rögtön lelépni onnan ahol nem jó az embernek. Annál máshol csak jobb lehet szinte.
2015. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt a gyerek dumát meg sose értettem, attól hogy gyerekem van még nem csak ő az első, hanem én magam + ő. Ketten. Ha én idegroncs vagyok egy munkahelyen akkor a gyerek is az lesz majd miattam. Szóval lépni kell, enni meg lesz mit, 1-2 hónapot ki lehet bírni munkahely nélkül is, segélyeken, tartalékokon, akármin. Kivéve persze ha valaki 2 kézzel szórja a pénzt hülyeségekre, úgy persze nem lehet.
2015. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már most érzem, hogy bizony igen... Könnyű azt mondani, hogy válts, de nem olyan egyszerű. Fiatal vagyok, a saját albérletemet és magamat tartom fenn, kb. ennyi az a költség, ami a munkahelyemen múlik. Csak az én lakhatásom, az én megélhetésem.

Tegyük fel van egy biztos helyem, amit lehet, hogy nem szeretek annyira, de megfizetnek, megbecsülnek és kilátásban sincs, hogy a közeljövőben kirúgnának. Megtudok élni belőle.

Az elégedetlenségem miatt kezdhetek más állást keresni, ami miatt interjúkra kell járnom, ami előbb utóbb úgyis kiderül a jelenlegi cégemnél. Bizalmukat vesztik és szorgalmazzák, hogy menjek is, ha ennyire menni akarok. Ergo ott tartok, hogy még nincs hova, de erősen tolnak, hogy menjek. (Volt hasonlóra példa a munkahelyemen mással.)


Tegyük fel bekerülök egy új helyre. Mi a biztosíték, hogy az jobb lesz? Jobban fogom szeretni, jobbak lesznek a munkatársak? Semmi... Ráadásul van 3-6 hónap próbaidő, amikor bármilyen indokkal kirakhatnak. Ez nyilván nem kedvezne, hiszen nem lenne miből kifizetnem a lakhatásom, a megélhetésem.


Vagyis a stresszes munkahelyről elmegyek, amit nem szerettem és egy sokkal nagyobb stresszbe csöppenek, ahol jön a teljesítési kényszer stressze, nehogy kirakjanak próbaidő alatt, a stressz, hogy maradsz-e, vagy azt mondják viszlát, a stressz, hogy új feladatokat, folyamatokat kell megismerned, így kell teljesítened, a stressz, hogy a kollégák befogadnak-e. Aztán igen, ez talán néhány hónap, vagy egy fél év alatt leül és minden szebb lesz. De ha nem? Esetleg rosszabb is lesz? Kezded előröl? A harmadik ilyen után szerinted nem fogja megkérdezni interjún a leendő munkáltató, hogy mégis miért váltasz félévente munkahelyet? Jobb esetben be sem hív, mert ez azt tükrözi, hogy megbízhatatlan, abszolút nem kitartó személyiség vagy.

2015. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos Magyarországon (de lehet más országban is) sokszor nincs választása az embernek, hogy hol dolgozik. Örül, ha van munkahelye. A munkahelyek nagy része stresszes, nyomasztó. Ahol gyerkőc is van, ott a szülő azt tartja szem előtt, hogy legyen keresete, és a gyermekének mindene meglegyen. Sok ember nem szereti azt ahol dolgozik, de sajnos nincs más. Sok helyen ismerős által kerülnek be az emberek, és így a többieknek úgymond esélye sincs kb... Ez a valóság..
2021. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nagyon nehéz váltani. Én megyeszékhelyen lakom, mégis hiába nézegetem már hónapok óta az állásokat, nincs semmi normális. Ráadásul mi babát is szerettünk volna, már évek óta próbálkozunk és ez miatt meg főleg nem mertem váltani így 10 év után....mert mi van ha pont a felmondási idő alatt esek teherbe vagy a 3 hónapos próbaidő alatt. A csodálatos családsegítő programokból kifelejtették a babaprojektes nőket, akik kénytelenek egy stresszes munkahelyen maradni, ha nem akarják elveszíteni azt amiért kőkeményen megdolgoztak évekig...mert pl. senkit nem érdekelne, ha te 10-20 év munkaviszony után véletlen pont egy váltás kellős közepén esnél teherbe, simán kirúgnának mindenhonnan hiszen nem véd ebben a köztes időszakban semmilyen törvény.. a kis Juliska meg egy év munkaviszony után hirtelen teherbe esne és simán kapná az ellátást. Most már erről a részéről lemondtam...már nem érdekel, viszont most meg más akadályoz abban , hogy felmondjak. Sajnos úgy érzi az ember, hogy ez a környezet ami ebben az országban van nagyon mérgező...hiszen nem tudsz váltani, mert félő és nagyon sok esély van arra, hogy ugyanolyan helyre kerülsz mint az előző.

A fizetések meg szerintem azért is olyan alacsonyak , hogy még véletlenül se merj váltani, hogy még véletlenül se legyen félretett pénzed, ami átsegíthet azon az időszakon amíg nem találsz újra munkát. Nem csoda amúgy , hogy a magyar ember teljesen belefásul mindenbe...mármint ami a fejlődést illeti, mert még a legmotiváltabb emberekből is kiveszik idővel a motiváció, hogy ha azt látják, hogy hiába küzdenek, tanulnak, fejlesztik magukat az csak a pénzt viszi, de hozni nem hoz semmit...:) Bárcsak olyan egyszerűen lehetne váltani....

2022. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem már volt vagy 20 munkahely, ahol dolgoztam és csak 31 éves férfi vagyok. Én könnyen lelépek bárhonnan, inkább csinálom így, mint rosszul érezzem magam és depressziós legyek. Könnyen el tudok engedni bármit, én nem ragaszkodom semmihez és senkihez, ettől vagyok szabadelvű ember.
2023. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!