Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes erősködni egy munkahel...

Érdemes erősködni egy munkahelyen egy olyan térítés megadásáról mely az Mt szerint nekem jár de a cég nem hajlik rá? Vagy csak én húzhatom a rövidebbet?

Figyelt kérdés

Megadják ha nagyon erősködök. Egyszer. Aztán hamar találnak indokot a „jogilag megalapozott” felmondásra? És akkor a bíróság is kizárva.

Ez a valószínű forgatókönyv?


Utazási térítésről van szó, mely az Mt szerint nekem jár. A cég még vitába se bocsátkozik róla, nem mondják hogy nem jár, csak egyszerűen nem adják oda és kész.

Kérni kértem ezerszer, válasz nincs.

Arra gondoltam egyik nap nem megyek be dolgozni és közlöm hogy sorry nem tudtam a vonatra jegyet venni… Mert azt abból a térítésből vettem volna, amit az Mt szerint a cégnek kötelessége lenne fizetni.

Kíváncsi lennék mint mondanának.


2015. nov. 8. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A klasszikus "járni jár, csak nem jut" esete. Tényleg csak akkor erősködj, ha készen állsz munkahelyet váltani, mert ha egy cég így áll hozzá, akkor sajnos csak a rövidebbet húzhatod. Bár ki tudja, lehet úgy jársz jobban, ha otthagyod őket..
2015. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem állsz ki magadért, akkor mégis mit vársz? Ne kérj, csak menj be a munkaügyi bíróságra, és perelj! Ha nem mész be, ki is rúghatnak igazolatlan távollét miatt, szóval erre nem érdemes játszani.

Pereld be őket, majd lesz!

2015. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pereld be őket, majd lesz!


És vajon állás az meddig lesz, ha perelek?

Mert ugye az gondolom tiszta, hogy inkább az állás kell mint az utazási pénz.

Mert ha kirúgnak akkor aztán mire megyek a kedvező ítélettel?

2015. nov. 8. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!