Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit akar a pápa? Áttéríteni a...

Mit akar a pápa? Áttéríteni a muzulmánokat?

Figyelt kérdés

Mert azt mondta, hogy minden plébánia fogadjon be egy migráns családot.

Hogy gondolja?

Család nincs annyi, mint ahány plébánia.

Vagy először egy egyedülállót, aztán majd jön a családja?

És mekkora családot, hány generációt, és hány oldalági rokont?


Megbuggyant a pápa?

Csak rajta áll, és megveheti a világbékét a Vatikánból, annyi pénze van a katolikus egyháznak.



2015. szept. 6. 18:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan mi is a problémát? Mert ezt az egyet nem sikerült kifejtened...

Az 1 plébánia + 1 család felállással meg nincs gond, belefér. A részleteket nyilván még ők se tudják, az majd kialakul.


A világbéke meg nem megvehető, mert mindig lesznek, akik többet akarnak, mint mások...

2015. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%
Én nem a muzulmánokat féltem.
2015. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Leírtam; nem világos, hogy mi a szándéka.


A plébánia fizesse a befogadott család életét, és mi lesz később?

A muzulmán szponzorált -mert az- család aztán testületileg vonul a keresztények pénzéből a muzulmán istentiszteletre, megköszönni, hogy a tisztátalanok éltetik?

Vagy a befogadott család áttér a keresztény hitre?


A világbékét nem filozófiai szempontból gondoltam, hanem a jelen háborús övezetek békéje szempontjából.

Persze , lehet, hogy meglepődnénk a háttérszereplőkön, és hogy mi a kapcsolatuk a pápával, a fene se tudja már.

2015. szept. 6. 19:00
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A menekültek jelentős aránya keresztény vallású.


Ez alapján korrigált a véleményedet.

Egyébként meg nem lehet, hogy a pápának nincs szándéka, csak keresztényileg áll hozzá a témához? Jó...ezt én se gondoltam 100%-osan komolyan...de tény, hogy sok anyagi haszna ebből nincs az egyháznak, szóval másra játszanak.

2015. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen információk alapján lennének keresztények.

Saját bemondás? Már amennyire arra adni lehet.


És nagyon érdekes, hogy pont egybeesik a pápa nyilatkozata azzal, hogy utasította a papokat, hogy adjanak feloldozást az abortuszos nőknek.

2015. szept. 6. 19:29
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

"Nem tudom, milyen információk alapján lennének keresztények."


Valamicskét illene tudni a közel-keleti keresztényekről, hogy mely országokban hányan vannak, melyik felekezethez tartoznak. Ez nem vallási kérdés, ez általános műveltség kérdése.

[link]


"Saját bemondás? Már amennyire arra adni lehet."


Arrafelé nem titkos adat a vallási hovatartozás, kötelezően szerepel az összes személyi okmányban. Mint ahogy ez Európában is így volt még nem is olyan régen.


Mondjuk azt sem értem, hogy mi a fenének tételezed fel alapból, hogy hazudnának.

Valószínűleg azért, mert te magad nem vagy egy őszinte típus.

2015. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves előző, a feltételezést is.


A kérdésedre nehéz konkrétan válaszolni, de talán szemléltet valamit, hogy több, mint a többség íratta be január elsejét születési dátumnak.

Ehhez képest- hiszen tényleg, miért ne születhetne majdnem mindenki közülük január elsején- valóban akár mindannyian is lehetnek keresztények. Csak inkább halal kaját esznek, mert az finomabb.

2015. szept. 6. 20:08
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
A pápa elsősorban a keresztényeknek akar segíteni, de szívesen venné, ha a muszlimok felvennék a kereszténységet, és a katolikus egyház tagjaivá válnának. Tömeges áttérésre azonban nem számíthat, sem ő, sem mi.
2015. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

tévedés, nincs ilyen "első sorban" dolog, embereken segít, függetlenül a vallásuktól, persze nyilván örülne ha azok katolikusok lennének, mint mindenki a pápa is örül ha valakit sikerül meggyőznie a saját nézeteinek helyességéről, de ez egyszerűen arról szól h segíteni akar, nincs semmiféle nagy mögöttes szándéka


amúgy meg bőven nincs annyi pénzük hogy megvegyék a világbékét, de ha lenne, szerinted ezt hogyan tudná megvalósítani?

2015. szept. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem segít az a baj, ha segít, akkor az. Döntsétek el mit akartok, vagy édes mindegy, csak lehessen szidni valakit?
2015. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!