Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy változtassak magamon,...

Hogy változtassak magamon, mit csináljak, hogy elfogadjanak a munkahelyeken? Egyáltalán tényleg bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

40 éves, csinos, intelligens nő vagyok.Sajnos csak szakmunkás végzettségem van, nem volt módom azt tanulni, ami érdekelt.Tehát így alakult, pályatévesztett lettem, de úgy érzem, bármilyen területen feltalálnám magam (ha hagynák).

Úgy vettem észre, hogy az önéletrajzom a a hozzá csatolt fotóm alapján még szimpatikus vagyok a legtöbb munkáltatónak, mert rendszerint elhívnak állásinterjúra, vagy próbanapra, első körben tehát nem sok visszautasítást kapok.Így ha jól sejtem, nem a külsőmmel vagy bemutatkozásommal van a probléma.Én a koromnál sokkal fiatalabbnak látszom és alapvetően ki is jövök a fiatalabbakkal (és minden korosztállyal, a magánéletben).Káros szenvedélyeim nincsenek, kedves, barátságos, viszont valóban kissé távolságtartó vagyok.Egyébként pedig művészi érdeklődésű és alapvetően az elvontabb témák érdekelnek, nem vagyok az a locsi-fecsi, badarságokról pletykálkodó tipus.Nincs is mindebből semmi baj, csak valahogy a munkahelyeken csesztetnek mindig valamivel.Azt mindig megkapom, hogy lassú vagyok és megfontoltabban dolgozom.Basszus! Már ez is baj?? Talán csapjak össze mindent, csak gyorsan? Igyekszem precizen végezni a munkám, talán ezért tűnök lassúbbnak, de meglátásom szerint amúgy nem vagyok az.Másik bajuk, hogy "túl nyugodt vagyok" (legalábbis annak tűnök).Mert valójában baromira idegbeteg vagyok, csak épp tudok viselkedni és nem nem vagyok egy hangoskodó, állandóan csevegő, röhögő tripák, ez is baj.

Szerintem irreálisak az elvárások.Erőn felül kell teljesíteni.Ami a dolgozói és munkáltatói kört illeti, ott pedig szinte elvárás a bunkóság.Én nem vagyok ilyen.Miért olyan nagy baj ez? Elsősorban vendéglátásban próbálkoztam, dolgoztam boltban is, óvodában.Mindenhol ugyan ez volt.Nem tudom, milyen irányban, milyen területen kellene próbálkozno, ahol a megfontoltabb, precízebb, nyugodt munkavégzés a fontosabb? Talán be kell látnom, bármennyire is győzködöm magam, hogy a fizikai munkával is megbirkózom, mégis úgy tűnik, testi-lelki adottságaimnak nem az a megfelelő.Másra viszont egyenlőre nem sok lehetőségem van.


2015. nov. 15. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

sajnos a mai világ ilyen, ezt kell elfogadni. Aki nem nagyszájú, bunkó, harsány, azt elnyomják, mert manapság az ilyen emberek a nyerőek.

Tanulni viszont sosem késő, vannak esti képzések, amiket munka mellett lehet csinálni. Most már a második iskolarendszerű szakma megszerezhető ingyen.

2015. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondanom, hogy kénytelen leszel feladni az elveidet, mert a lassú, precíz munkavégzés legfeljebb olyan munkakörökben elfogadott, amihez azért magasabb képzettség kell, tehát olyat nem valószínű, hogy fogsz találni. Az alacsonyabb képzettséget igénylő munkáknál pedig a mennyisére mennek, nem a minőségre. Én is olyan vagyok, mint te, sajnos, hogy szeretek maximálisan jól dolgozni, ahhoz pedig idő kell, de emiatt engem is küldtek már el munkahelyről. Ezután tanultam a hibámból és a következő munakehelyen már felületesen, de ebből követekzően gyorsabban dolgoztam. Ott meg dícsértek, hogy milyen ügyes vagyok, jól teljesítek. Persze én közben folyamatosan szívtam a fogam, mert tudtam, hogy silány munkát adok ki a kezeim közül nap, mint nap, és ez engem bántott, de kénytelen voltam ezt csinálni, hogy ne rúgjanak ki. Azzal vigasztaltam magam, hogy az összes munkatárs is ezt csinálja, mert máshogy nem lehet gyorsan haladni a munkával, csak ha összecsapod. Kellett kb. 1 év, mire megszoktam, hogy ne foglalkozzak a munkám minőségével, csak a mennyiséggel. Azóta is mindent csak úgy összecsapok, amolyan lesz-ami-lesz alapon. Eddig nyerő stratégiának tűnik a dolog.
2015. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem...Az a baj, hogy én pont kifogtam azokat a melóhelyeket, ahol nem csak gyorsan kellett dolgozni, de elvárták, hogy még hibátlanul is.Így, akik trehányul végezték a munkájukat, de megjátszották a nagy strébert, meg seggnyalók voltak, a hátam mögött rám fogták, hogy én csesztem el mindent és persze hittek nekik, mert kilógtam a sorból a normális mentalitásommal és precíz ezáltal lassúbb munkámmal.Undorító.Hát majd próbálok stílust váltani.Úgy látszik, nincs vesztenivalóm.
2015. nov. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!