Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire kell betegnek lennete...

Mennyire kell betegnek lennetek, hogy elmenjetek táppénzre?

Figyelt kérdés
Egy kis orrfolyás mellett dolgoztok még, vagy az már táppénz nálatok? Tüsszögés? Hőemelkedés?
2015. nov. 16. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez elég rendesen munka függő. Nyilván az egészségügyben vagy az élelmiszeriparban semmilyen fertőző betegséggel nem lehet dolgozni. Én ha lázas vagyok akkor már nem szoktam bemenni.
2015. nov. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orrfolyással otthon maradni? Mi ez mégis, dedó?
2015. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általában hőemelkedés, láz vagy hányás. Általában a láz szerintem elég jól jelzi egy betegség nagyságát. Persze lehet olyan "betegség", ami egyikkel sem jár, pl. lábtöréssel sem mennék dolgozni. Sima náthával nem maradok itthon.
2015. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Orrfolyás, kulturált köhögés, torokfájás, ilyenekkel megyek dolgozni. Ha 3-4 napon belül nem múlik, vagy ezek súlyos esete forog fenn, akkor otthon maradok, mert a gyógyulás is gyorsabb, és a munkatársakat összefertőzni is illetlenség.
2015. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már ramatyul érzem magam, akkor nem megyek. Kis orrfolyás, nátha nem gond, de ha nem megy át rajtam gyorsan, akkor inkább kifekszem.

Mivel olyan közegben dolgozom, ezért minden vírusos dologgal otthon kell maradnom. Kérdés, hogy honnan tudom, hogy vírus, ha nem megyek dokihoz? A doki honnan tudja, hogy ez vírus? Sok esetben csak rámondják minden alap nélkül, csak mert "mostanában ez terjed".

Ha hányás/hasmenés és egyértelmű, hogy nem csak egy gyomorrontás, akkor természetesen azonnal táppénz, de ha csak egy kis náthás tünet, akkor csak akkor megyek, ha már lázzal társul.

2015. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!