Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvegyem? Ne vegyem? Céges...

Felvegyem? Ne vegyem? Céges telefon, akiknek szintén van, de beosztottak, hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Irodai asszisztensként dologozm egy közös képviselettel foglalkozó cégnél.

Viszont kaptam egy céges telefont, még régebben, de nem is a főnököm hív: Az ügyfelek, de egyre többször munkaidőn kívül. 10-18 között dolgozom, de rendre reggel 7-7:30 és volt hogy vasrnap este 5-kor hívtak fel.

Jeleztem a főnököm felé, hogy munkaidőn kívüli telefonokat nem biztos hogy fel kellene vennem. Mit tudok tenni? Kapcsoljam ki a mobilt? Hagyjam az irodában? Vagy vegyem fel, de akkor mit "kérhetek" cserébe? Munkajogi szempontból mi az álláspont?


2015. nov. 27. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Tegyél rá hangpostát, és munkaidőn kívül vegye fel az a hívásokat. Rá is mondhatod, hogy munkaidőben visszahívod őket, vagy hívjanak akkor. A főnököd mit mondott?

Amúgy a munkajog se mondja ki, hogy a személyes pihenőidődben is a gyökér ügyfeleket pesztráld, akik nem ismerik sem az illemet, sem a jómodort.

2015. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmi érdemlegeset, elengedi a füle mellett.
2015. nov. 27. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg hangposta aktiválása munkaidőn kívül (nem fognak rámondani semmit, mert pénzbe kerül és nálunk nem megszokott a hangposta használata) vagy pedig kikapcs. Esetleg néma, hogy vissza tudd őket hívni munkaidőben, mert akkor jelzi a nem fogadott hívásokat. :D
2015. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Munkaidőn kívül ne vedd fel, akár az irodában is hagyhatod lenémítva, és másnap meg visszahívod, aki keresett. Nekem is van céges telefonom, munkaidőn kívül és szabadság alatt csak a kollégák hívását veszem fel, nekik szívesen segítek, de mások hagyjanak békén.
2015. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Munkaidőn kívül én nem vagyok hajlandó a céges telefont felvenni, hívhat bárki!
2015. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kollégák közül sem veszem fel mindenkinek, csak ha a főnököm, vagy olyan hív, akiről tudom, hogy csak akkor zavar ilyen időben, ha gond van.

Ügyféllel biztos nem foglalkoznék munkaidőn kívül. Állíts be hangpostát, amire rámondod a munkaidődet is és hogy keressenek akkor.


Arra esetleg érdemes rákérdezni a főnöködnél, hogy kell-e neked ezeket visszahívogatni, vagy keressenek újra, ha akarnak valamit?


Az a baj, hogyha egyszer felveszed, akkor feltételezi a kedves ügyfél, hogy máskor is felfogod. Elmondja Kis Pistának, hogy neki felvetted vasárnap este, ezért majd ő is képes lesz lehetetlen időpontban hívni, stb.

2015. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ó, a szájhagymonány...

Eddig egy vagy két alkalommal fordult elő hogy felvettem.

Kaptam is érte hogy miért nem?

Elmondtam hogy nekem van egy szerződésben vállalt munkaidőn, akkor (és ezt a főnököm us tudja) kivétel nélkül felveszem. Ennyiben maradtunk.

2015. nov. 28. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
18 órától 10 óráig tartsd kikapcsolva! Nekem is volt régen céges telefonom (leolvasóként kaptam), hát mit mondjak, mikor szombatról vasárnapra virradó éjszaka fél háromkor hívtak, meg vasárnap reggel ötkor, hogy ők most akkor óraállást fognak nekem bedktálni, hát eldurrant az agyam, és onnantól igen szűk intervallumban volt bekapcsolva a telefonom.
2015. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!