Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok többet takarítani,...

Nem akarok többet takarítani, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos érettségi után fel is út le is út volt otthonról, amit nem is bántam, mert katasztrófa volt a családi helyzetünk. Otthon nem találtam munkát, pénzem meg semmi, így kimentem külföldre.

Majdnem egy évet dolgoztam mindenféle "bevándorló munkakörben", és már szánalmasan elegem van, a takarítás egyszerűen öli az agysejtjeim.

Több nyelven beszélek, intelligens vagyok, de mivel nincs semmilyen végzettségem, ugyanúgy kénytelen vagyok padlót mosni, mint a 8 általánossal se rendelkező társaim.

Itt a nyelvekre nincs szükség, hiszen ha angol kell nekik, akkor felvesznek egy angol anyanyelvűt, vagy olyat, akinek szakmai nyelvvizsgája van, és nem csak annyit tud, hogy "ez egy asztal, ez meg szék", hanem a szaknyelvet.

Magyarországra mennem nem érné meg, mert nincs pénzem, és képesítés nélkül ott se alkalmaznak, szóval ugyanúgy moshatnám a padlót, mint itt, csak 8€/óra helyett 1-1,5€/óráért.

Nem járhatok suliba, mert nincs pénzem rá, meg mellette nem tudnék dolgozni.

Oké, hogy a szabadidőmben olvasok, tanulok, képzem magam, és csinálom, ami érdekel, de már olyan elegem van a felmosórongyokból, hogy sikítófrászt kapok tőlük.


Ez tényleg olyan helyzet, amiből nem lehet kimászni?


2015. dec. 6. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megint te..? A hazugságaiddal?
2015. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az csinos! :D Nettó 8€-s órabérért én még azt is megkérdezném, hogy a szomszéd házat kitakaríthatom-e vécéstül-konyhástul, meg még lehet ebédet is főznék a főnöknek. De panaszkodni eszembe nem jutna, főleg, ha pl.: a kollégákkal nincs gond, tehát emberként kezelnek, normálisak. Azért ez csak napi 6 órában is közel 50€ minden egyes nap, csak takarítással. Kicsit elszégyelltem most magam. :D
2015. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Neked valami üldözési mániád van?
2015. dec. 6. 16:04
 4/11 A kérdező kommentje:

1nek ment


Igen, az ex munkahelyemen havi 1200€ simán összejött belőle, de inkább lennék valami irodai munkás a feléért, komolyan.

2015. dec. 6. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, irodai munkás a feléért. Cseréljünk már :)
2015. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezer örömmel :D
2015. dec. 6. 16:10
 7/11 gnoomage ***** válasza:
Miért nem szereztél végzettséget? Vagyis mire számítottál? Nem tudsz egy szakmát, nem vesznek fel...
2015. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert gimnáziumba jártam, mivel egyetemre készültem, de közbeszólt az élet
2015. dec. 6. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Menny e ratárosi melóra.

Várj fél évet s jön népírtás.

2015. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A munka egy olyan dolog a legtöbb ember esetében (persze vannak kivételek) ahova be kell menni, meg kell csinálni a melót, és el kell jönni onnan. Ennyi. Hidd el, ezerszar rosszabb anyagi problémákkal küszködni mint elviselni egy monoton munkát.
2015. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!