Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van ahhoz joga egy asztalos...

Van ahhoz joga egy asztalos cégnél egy alkalmazottnak, hogy amikor ebéd szünet van a diáknak megtiltsa a szünetet?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap során mikor eljött az ebédidő pontosan akkor mentem el enni,nem tellik el 2perc az ebédlőben řám rontott az ottani dolgozó,hogy mit képzelek,mit csinálok? Mondtam normálisan eszek mert szünet van,erre flegmán kiabápva,hogy ha ő se eszik én se és takarodjak vissza.. Visszamentem,utána mikor gondolt egyet,hogy szünet lesz akkor elkezdett nekem. Pattogni,hogy ki a f#sznak képzelem magam? Igy ugy amúgy..Megkérdeztem mi a baja és neki állt fenyegetni,meg nekem akart jönni meg,hogy ki vagyok én itt??Mikor felvettem azt a hangnemet amit ő nem tetszett neki és fenyegetett..Hozzáteszem 2héttel elött is volt vitánk..Véstem és ő mikor elment mellettem lökdösött,szóltam nem egyszer mikor leállitottam kicsavarta a kezemet és fenyegetet,hogy ki vagyok én itt meg,hogy kirúgdossa a fogaimat stb...Hozzáteszem olyan idős sincs mint az apám,épp,hogy 5-6 évvel idősebb nálam...Persze az oktató errol nem tud de hamarosan gondokodni fogokrola,csak szeretnem megtudni,hogy az ebed szunet megtiltasahoz van e joga egy sima alkalmazottnak..
2015. dec. 8. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Szólj az oktatódnak róla, ez a biztonságos munkavégzést is veszélyezteti (vésés közben lökdös?!), az egész kócerájt fel lehet nyomni ilyenért. Ha nem áll le, szólj vissza keményen.

2015. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak annak van joga a munkádat irányítani, akit a munkáltató kijelölt főnöködnek, illetve főnököd mentornak kijelölhet tapasztalt kollégát, de azt veled ez esetben tudatnia kell.


Ha beszólogat máskor is a jóember, akkor kérdezd meg tőle, hogy milyen jogon utasítgat, mert sem nem főnököd, sem nem mentorod, ha meg csak mukkanásnyi fenyegetés is jön még tőle, akkor azonnal fordulj a főnöködhöz.

2015. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáljon megütni egy diákot, úgy kibasszák hogy csak úgy füstöl.
2015. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Próbáljon megütni egy diákot, úgy kibasszák hogy csak úgy füstöl."


Miért? Más szabad? :)


Az alkalmazott nem a főnököd.

Az ebédszünetet a főnök sem tilthatja meg, mert jár a pihenő- és ebédidő, főleg fizikai munkánál.

Szólj az oktatódnak mindenképpen.

2015. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felesleges mindennap megkérdezni.
2015. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!