Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanárnak készülök azonban a...

Tanárnak készülök azonban a fulcimpámra szeretnék egy kicsi háromszog tetoválást, a fulbevaló mellé . Mi a véleményetek erről? Lehet így majd nem vesznek fel? 18/f

Figyelt kérdés
Igazából még 6év van hátra, mire munkába állhatok. Lehet, hogy akkor már jobban fogják tolerálni, vagy erre semmi esély sincs?

2015. dec. 23. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Én tanár vagyok és igazgatófüggő ez a dolog. Két helyen dolgoztam eddig tanárként, az egyik konzervatívabb volt, pl. megjegyzéseket tett viselkedéssel kapcsolatban, kb. minden tanítási módszerét leszólta, állandón minden nap legalább egyszer minden tanár órájára benézett, megzavarva az óra menetét... év vége felé már volt, mikor napi háromszor jöttek, igazgató és két helyettes... sok embert zavart ez és folyamatosan mondtak fel a tanárok. Viszont három meleg is dolgozott ott.

A másik igazgató nagyon rendes volt, volt pl. egy kolléganőmnek, akinek orrpiercingje volt, egy másiknak rasztahaja, stb. nem igazán ez alapján ítélte meg a tanárokat.

Tetoválás biztos nem előny, de elfogadható bizonyos mértékig. Nagyon toleráns vagyok, engem se zavar semmi extrém dolog, amin később az ember változtatni tud, de a tetoválással nekem is vannak fenntartásaim. Nem ítélem el, ez így egy kifejezésmódja valaminek, akár művészetnek is felfogható, de olyan dolog, ami egész életét végigkíséri az embernek.

2015. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igazából én ezt a fulcimpás tetoválást úgy fogom fel, mint egy ékszer, hiszen tényleg kicsi lenne. Koszonom a választ :)
2015. dec. 23. 11:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Bár nem fontos a kérdés szempontjából csak kíváncsiságból kérdezem, milyen tanár akarsz majd lenni kérdező, mit fogsz tanítani?
2015. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
biológia-kémia, vagy biológia és torténelem. Még nem dontottem el. A tori jobban érdekel, de kémiával konnyebb munkát találni.
2015. dec. 23. 11:48
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Manapság még lehet ilyen szakpárt jelölni, hogy történelem-biológia? Én nem hiszem. Szerintem maradj a kémia-biosznál.


Amúgy én hülyeségnek tartom a tetoválást, mert oké, hogy most még így gondolod, fiatal vagy stb., de mi lesz 20 év múlva? Mondjuk én nem tudom, hogy le lehet-e szedetni később, úgyhogy nem akarok beleszólni sem, csak úgy mondom, hogy nem örökre lesz az ember fiatal. A véleményem amúgy az, hogy ha már az ember tanár lesz, akkor illik, hogy bizonyos mértékig konszolidáltan nézzen ki, mert aki tanárnak megy, nem oktatónak megy, hanem pedagógusnak, nevelőnek. Nálam a piercing, tetoválás, raszta haj nem férne bele a dologba, ez kb. kicsit olyan, mintha pap óvszert reklámozna. Tudom, hogy konzervatív és merev vagyok, de én akkor is így látom, ez a véleményem. Ettől függetlenül nem ítéllek el, és ha lenne ilyen kolegám, nem szólnék semmit, megtartanám magamnak a gondolataimat.

2015. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nálunk Felvidéken olyan tantárgyat választasz, amilyet szeretnél. A tetoválást kicsit borsos áron lelehet szedetni. Amúgy neked is igazad van.
2015. dec. 23. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Ma már vannak szép lemosható tetoválások, amelyeket felteszel 1-1 alkalomra, én a helyedben ilyen választanék. Pedagógus etikai kódextől függ, mi a a tetoválás megítélése.
2015. dec. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Majd megkérdezem az igazgatonot is, hogy o mit gondol errol a dologról :D Kíváncsi vagyok rá
2015. dec. 23. 12:47
 9/12 anonim ***** válasza:
És mit jelentene neked egy háromszög a fülcimpádon? Biztos, hogy nem lesz ez előny, viszont egy pirinyó kis bigyót manapság már "könnyen" és olcsón le lehet szedetni lézerrel, viszont elég hosszan gyógyul utána a bőr.
2015. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na de eszembe jutott valamit: vannak ezek az átmeneti tetoválások (amikkel például hajpótlást csinálnak meg tetovált szemöldököt, stb). Azt nem próbálod meg? Egy ilyen pici tetoválás elkészítése nem egy nagy kunszt, ott lehet a füleden 1-2 évig, aztán ha tetszik akkor megcsináltatod megint, ha meg nem, akkor meg úgyis kikopik mielőtt munkába állnál.
2015. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!