Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a tapasztalat a facebookon...

Mi a tapasztalat a facebookon hirdető munkáltatókkal? Mennyire lehet az ott közzétett álláshirdetéseknek hinni, illetve a hirdetőjüknek?

Figyelt kérdés
Megfordult a fejemben, vajon mi az oka hogy ott hirdetnek és nem az erre hivatott oldalon, illetve munkaügyön keresztül?Persze nyilván ezer közül egy a megbízható, de most kifejezetten a fészbukon hirdetgető állásajánlókra lennék kíváncsi, mire vigyázzak? Mire legyek felkészülve? Az átlagnál nagyobb szélhámosok hirdetnek ott, vagy csak a szokásos svindli, mint általában?
2016. jan. 3. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

A munkát hirdető oldalakon - profession és társai - sohasem találtam munkát, sohasem hívtak vissza, vagy írtak vissza. Próbálkoztam a jófogáson is, és hasonló apróhirdetős oldalakon. Hát ott volt a legrosszabb, de legalább vissza írtak.

Ezzel szemben az fb-n találtam meg a munkahelyem, ahol most is dolgozom. Azért jó a facebook, mert ott a általában a vállalat, cég a saját oldalán hirdet, utána tudsz nézni. Persze, aki ott is anonymusként hirdet azzal nem kell foglalkozni.

2016. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blade Bone ***** válasza:
A facebook a legegyszerűbb reklám mindenkinek, így aki meg szeretné találni a legjobb/legjobban dolgozni vágyó embereket, az ott is hirdet, fel kell vegyék a ritmust. Egyébként nem tudom mitől kell félni, hiszen előre nem ad fizetést egyik munkáltató sem..
2016. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalát látom.

Munkaügyes vagyok.

Profession és fejvadászok drágák nagyon, egy szuperinfós hirdetés is 30ezer, havi 1-2 helyet kell feltöltenem,de pénzt nem adnak rá.

Így jófogás és facebook, ingyen van,ismerősök osztogatják,különböző csoortokba is felteszem.

Nem mellesleg egy fb profilból is látom van-e értelme személyes beszélgetésre.

2016. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Facebookon pl. vannak olyan csoportok, ahol adott szakmák álláshirdetői és keresői gyűlnek össze. Én is tagja vagyok néhánynak. Azok a munkáltatók, akik "haladnak a korral", tisztában vannak vele, hogy így a legegyszerűbb utolérni az embereket, főleg ha fiatalokat keresnek. Nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak, több interjún is voltam facebookon talált hirdetés által. A jelenlegi munkahelyemre nem így kerültem be, de ott is felismerte a főnököm, hogyha más csatornát választ, akkor hamarabb célba ér a hirdetése, ezért egyetemi levelezőlistákon küldette szét a hirdetést.


Ha munkahelyet keresnék, tuti hogy első körben facebookon nézelődnék, csak utána tenném meg a kötelező köröket. Ez alól csak is az a kivétel, ha külföldi munkára szeretnék jelentkezni.

2016. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát az én facebook oldalamat ne nézegesse egy vadidegen munkáltató.Ne onnan akarjon infót szerezni, mivel nem is talál.Mivel csak ismerősöknek publikus minden.Ne innen akarjon ítélkezni.Ha érdeklem, szánjon rám fél órát és beszéljük meg.Aztán majd ráér gondolkozni.Az ilyen facebook oldalról dolgozót választó munkáltató, nagyon komolytalan!
2016. jan. 4. 17:45
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként én már egyszer megjártam, hirdette magát valaki, munkát ajánlott, aztán annyit sem írt vissza, hogy fapapucs, az "intelligens" doktor úúúr!

Most is felhívtam egyet, facen keres melóst, de már másodjára hívtam fel és mindig van valami kifogása, hol azt mondja nem alkalmas, hol azt, hogy később hívjam vissza.Nagyon gáz!Ha szórakozni akar, javaslom az anyukáját.

2016. jan. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!