Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért sír mindenki hogy nem...

Miért sír mindenki hogy nem talál munkát, mikor pl én 19 évesen semmi szakmai tapasztalattal rengeteget találtam?

Figyelt kérdés
Egy évig a gimi után nem voltam diák, úgyhogy még csak azt se mondhatják hogy diákmelót persze lehet találni, simán találtam melót, jó fizetést kaptam, nem is minimálbért és nem kellett beleszakadnom a keresgélésbe. Most diákmunkákat végzek, 1000-es órabérekkel, szintén nagyon könnyű találni, az egyetemi szakomnak megfelelő munkahelyem van, mellette még két másik helyre is mehettem volna mert megfeleltem az interjún és fel akartak venni, én választottam ezt. Akik sírnak hogy nem találnak munkát akár egyetem alatt akár után nem lehet hogy csak hatalmasak az igényeik és egyből 300as fizut akarnak, meg stb? Akinek munka kell az ne sírjon meg stb hanem fogadja el azt a munkalehetőséget ami van, mi az hogy emberek évekig munkanélküliek? Hülyeség.

2016. jan. 5. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
84%
Ügyes vagy. Nem tudom, miért van ez. De jó hallani, hogy sikerülhet. Ez engem is biztat.
2016. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Ja és félreértés ne essék, én nem vagyok felsőbbrendű, épp ezért kérdezem, mert én, mint tök átlagos meg tudom csinálni, akkor miért sír mindenki?
2016. jan. 5. 16:18
 3/68 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem mindenki ugyanazt a szakot végzi, lehet, hogy a te szakodnak megfelelő munkahelyed van, de vannak olyan szakok, amikre eleve kicsi a kereslet, és nehéz velük elhelyezkedni.


2. Nem minden régióban ugyanazok a lehetőségek. Az ország bizonyos részein könnyebb, bizonyos részein nehezebb munkát találni.

2016. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
79%

Már bocs, de azért, mert neked szerencséd volt, nem azt jelenti, hogy mindenkinek szerencséje van. Különben mindenki jó helyen, jó fizuért dolgozna csak.

Nekem 2 évig kellett keresnem melót, mire találtam, és így is csak a minimálbért kapom. De ezen nem vagyok elkeseredve, mert tisztában voltam vele azelőtt is, hogy a minimálbérnél magasabb fizu az leányálom a mai Magyarországon. Örülhetek neki, hogy egyáltalán nekem van melóm. Egy rakás embert ismerek, akinek nincs. Pedig ők is válogatás nélkül már minden egyes hirdetésre jelentkeznek, hátha bejön egyszer valamelyik.

2016. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:
Az állításaid igazak, DE én Borsodból jövök, az érettségim után ott dolgoztam, úgyhogy tudom milyen vidék és milyen pest. Aki olyan szakmát tanult, amivel nem nagyon lehet elhelyezkedni miért vár annyit arra a munkára? Elmehetne másban dolgozni, nem az hogy munkanélküliként ül otthon és panaszkodik hogy nincs munka, mikor lenne csak ahhoz nem füllik a foga.
2016. jan. 5. 16:22
 6/68 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom hogy te hol laksz, de nem mindenhol könnyű munkát találni pl:. baranyai kistelepülés körül csoda ha talál az ember valami értelmes munkát.
2016. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, lenne munka, csak keresni kell.
2016. jan. 5. 16:23
 8/68 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt helytől is függ. Egy 45 éves bányász szerinted kelet Mo-on mit csináljon, ha az egész faluban a bolton kívül nincs semmi más?

Másrészt Te fiatal vagy. Hacsak nincs valami felkapott szakmád kíváncsi lennék 15 év múlva a véleményedre mennyire könnyű elhelyezkedni.


Mondom ezt úgy, hogy elvállaltam az első munkát amit találtam. Feleannyiért mint a 10 (!!) évvel ezelőtti fizetésem, pedig az most nem egy kiemelkedő bér.

2016. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
49%

2 fő változat lehetséges:

1-Nincs rákényszerülve(vmilyen anyagi háttér van mögötte)

2-Nem ért igazán semmihez(nálunk a a próbamunkán 30 ember közül 1 érte el az elfogadható szintet,több olyan is akadt aki még a gépet sem tudta bekapcsolni.)

-Talán még a kényelmesebb otthon ücsörögni,büdös a munka emberkék vannak még bár ezzel vissza is csatoltunk az első ponthoz.

2016. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
52%

"mit csináljon, ha az egész faluban a bolton kívül nincs semmi más? "


A nejem 70km-re jár be midennap,én "csak" 25-re.

2016. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!