Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha február elsején kezdek egy...

Ha február elsején kezdek egy munkahelyen, júniusban vehetek ki pár nap szabit, ugye?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, valószínűleg egy multinál fogok kezdeni február 1-jén. Mindenki azzal riogat a környezetemben, hogy az elején nehogy elmerjek menni szabadságra. Próbaidő alatt (3 hónap) nyilván én sem gondoltam, viszont június közepén szeretnék egy külföldi programra elutazni, ami 2-3 nap szabadsággal járna, ez ugye már belefér...?
2016. jan. 7. 07:44
 1/3 anonim válasza:
100%

Nyilván van főnököd, felettesed, stb. Tőlük kérdezd meg, az a biztos. :) Ha egy cégnél ez probléma, akkor nem jó munkahely.


Én szintén egy multinál dolgozom, pályakezdőként kerültem ide (építőipari cég, viszonylag kis magyarországi létszámmal). Próbaidő alatt is elmehettem szabadságra, amikor menni kellett. Sőt, mivel német az anyacég és semmilyen turpisságot nem tűrnek a leányvállalatoknál, az összes szabadságot ki is adják a törvénynek megfelelően (szemben a magukat kiskirályoknak képzelő maszekokkal).

2016. jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hallod ennyire ne legyél már beszarva ettől a szabadság témától, jó 2 héttel előre jelzed, hogy mikor és hány napra akarsz elmenni, ha nem valami szarrágó helyen vagy, a kutya nem csinál ebből problémát és simán kiadják.
2016. jan. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbaidő alatt se gáz. Miért kéne 3 hónapig megjátszani magad, hogy te vagy a munka hőse? Oké, nyilván ne menj két hétre egy hónap munka után de 1-2 napra miért is ne ha dolgod van?
2016. jan. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!