Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákként hogyan kell felmondan...

Diákként hogyan kell felmondani egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve ott dolgozom, heti 3 napot megyek, egyszerű irodai feladatokat kell ellátni. Most vizsgaidőszakban ráértem és nézegettem munkákat, jelentkeztem egy gyakornoki pozícióba és behívtak interjúra. Nem tudom még, hogy felvesznek-e, ha mégis akkor hogyan szokták ezt mások megoldani? Hiszen a régi helyen időbe telik, míg találnak valakit, ráadásul még be is kell tanítani, ezen kívül az új helyen nem mondhatom, hogy majd csak 1-1,5 hónap múlva kezdek, ha találtak helyettem valakit, viszont az sem megoldás, ha a mostani helyen előre szólók, hogy felmondok, mert a másik munka még nem biztos.


Mi lenne a megoldás?


2016. jan. 7. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
"nem jövök többet k..csögök! csá"
2016. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Diakkent, ugy erted, a mostani egy diakmunka, vagy rendes szerzödesed van, felmondasi idövel?
2016. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Diákként úgy értem, hogy iskolaszövetkezeten keresztül vagyok ott. Úgy tudom, bármikor otthagyhatom a céget, hiszen az iskolaszövetkezettel vagyok szerződésben, de mégis csak szemétség lenne egyik napról a másikra otthagyni.
2016. jan. 7. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valoban szemetseg lenne, de ezzel ne foglalkozz. En is ilyen lelkizös vagyok, ugyhogy tapasztalatbol mondom, par napig valszeg rosszul erezned magad, aztan elfelejtened az egeszet. Hidd el, a ceg gondolkozas nelkül megtenne ugyanezt veled. Ha felvennenek gyakornoknak, es megkerdezik, mikor tudnal kezdeni, akkor elmondhatod, hogy nincs felmondasi idös, de be kellene tanitanod az utododat, ugyhogy kernel par hetet. Ennyi valszeg nem problema (vagy ha megis azt mondanak, azonnal kell kedeni, akkor szerencsere van ra lehetöseged), es meg talan jo is, ha latjak, hogy ilyen lelkiismeretes vagy. De ebben a helyzetben csak magadra szabad gondolni. Sok sikert!
2016. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Itt az is a gond, hogy az is pár hét, mire találnak helyettem mást, plusz még míg betanítom és ki tudja az mennyi idő mindez. Aki előttem volt ott diák, a távozása előtt 2 hónappal szólt és 1 hónap alatt találtak meg engem, de ő nem másik munka helyett hagyta ott, hanem mert ment Amerikába.

Plusz előny az is a másik céggel szemben, hogy viszonylag könnyebben megközelíthető, mint ahol most dolgozom és azt írták január közepétől lehetne ott kezdeni, szóval ha szólnék, hogy még a másik helyen kell dolgoznom, akkor lehet inkább mást választanának helyettem.

Viszont ha egyik napról a másikra hagynám ott a jelenlegi helyet, akkor eléggé kellemetlenül érezném magam, szemtől szembe talán nem is tudnám elmondani a felmondást és azt sem tudnám mit mondjak. Hirtelen jött lehetőség? Vagy hogy lehet ezt indokolni?

2016. jan. 7. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Még fel se vettek, de szerintem úgy lenne korrekt, ha már most szólnál, hogy mész el.
2016. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem elöbb vard ki a veget, hogy egyaltalan felvesznek e. Ha igen, raersz majd akkor a reszleteken agyalni. Ha meg akkor is aggodni fogsz, gyere vissza es segitünk :)
2016. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Na mi lett?
2016. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még ott vagyok a cégnél, még nem mentem át máshová, mert mindenhol min. 3 napot kell vállalni, máshol pedig sajnos nem olyan rugalmasak, mint ahol most dolgozom. Igaz, itt is elvárnák a 3 napot, de bevittem megmutatni az órarendem, így simán rábólintottak a 2 nap + 1 nap 6 órába. Igazából kiderült, hogy a "gyakornoki pozíció", amit hirdettek az hasonló irodai munka lenne, mint amit most csinálok, az is iskolaszövetkezeten keresztül lett volna, ráadásul egyszerre több diákot is kerestek, amiről már van rossz tapasztalatom , korábban egy hasonló több diákos helyen dolgoztam és aki nem vált be azt kirúgták. Persze nem biztos, hogy itt is ez lett volna, de a Melo diákos kapcsolattartó nem tudott magyarázatot adni a több diák szükségességére, illetve az interjú is "csoportos" lett volna, azaz az összes diákkal egyszerre.

A fizetés ugyanannyi lett volna, rugalmasságban viszont már nem biztos, hogy ugyanez elmondható, helyileg kb. ugyanolyan messze vannak, így úgy döntöttem, hogy inkább maradok a megszokott helyen, tavasszal, illetve nyáron úgyis kötelező szakmai gyakorlati hely után kell majd néznem, amit legkésőbb ősztől el kell kezdenem, így majd nyár környékén váltok inkább :)

2016. febr. 1. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!