Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltsak bolti eladói munkáról...

Váltsak bolti eladói munkáról könnyű irodai munkára?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen barátkoztam meg a kereskedelemmel, mert amit igazán szeretek csinálni attól ez a szakma nagyon messze áll( iparművészeti középiskolát végeztem, a rajzolás a mindenem) De egy év után találtam egy olyan munkahelyet ahol megbecsülik a munkámat és jól kijövök a kollégákkal. Az új helyen ahova mehetnék rengeteg szabadidőm lenne és ebből adódóan lenne esélyem visszatérni az iparművészethez, tudnék rajzolni, még egy tanfolyamot is el tudnék végezni mellette. Hátránya, hogy egész nap egyedül lennék egy pici irodában. A fizetés nem érdekes kb ugyanannyi lenne mint amit most kapok. A legnehezebb az egészben az hogy ha már megszerettem ezt a helyemet, ezt a típusú munkát, a kollegákat akkor hagyjam- e ott ezt az egészet a régi álmaim miatt?

2016. jan. 9. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van eza bizonyos teszt, hogy ha a régi munka az érme "feje" és az új az "írása", akkor feldobás közben azon fogod kapni magad, hogy izgulsz valamelyikért. Próbáld meg.
2016. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked kell tudni... én biztos váltanék, pici irodában egyedül, sok szabadidő... kb tökéletes, ez milliószor jobban hangzik mint a bolti eladói munka, sok ember közt.
2016. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hátránya, hogy egész nap egyedül lennék egy pici irodában"

Hidd el, ez egyáltalán nem hátrány, főleg, ha később még képeznéd is magadat. Nincs "fiejjémá, eztet hogykellcsináni" kollégák, nincs mindig ráérő munkatárs, aki "csak úgy" bejön beszélgetni és nem hagy dolgozni - ha egyedül kell dolgoznod, az a legjobb dolog a világon. Úgy osztod be az idődet, ahogy jólesik, ha pedig ráérsz, közben lehet kicsit rajzolni, tanulni.

Arról nem is beszélve, hogy most lehet, hogy jól érzed magadat bolti eladóként, de ha belegondolsz, ezzel semmi fejlődési lehetőséged nincs. 60 éves korodban is ugyanúgy eladó leszel, nem léphetsz előre, mert a tápláléklánc legalján vagy. Esetleg lehet belőled részleg- vagy üzletvezető (ha van végzettséged hozzá), de azzal is csak annyit érsz el, hogy felülről több az elvárás és alulról, a beosztottjaid irányából is csak a cseszegetést kapod.

2016. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy a másik munkahelyen van-e lehetőséged előre lépésre, magasabb fizura a jövőben? Mert bolti eladóként erre semmi esélyed. És gondolom nem akarsz azért életed végéig bolti eladó maradni sem.
2016. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 9. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!