Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érvényesülhet egy már...

Hogyan érvényesülhet egy már nem pályakezdő nő az informatika szakterületén, ha kevés lehetőséget kap, és elé sorolják a férfiakat?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

pontosan milyen területen próbál érvényesülni?

programozás, grafika...?


22F

2016. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan helyet kell keresni, ahol nő a főnök. Nekem is így sikerült, a főnökömnek csak női alkalmazottai vannak, de nagyon jól kijön a férfiakkal is, nem arról van szó, hogy nem.

Igazából nekem szerencsém is volt, mert designer a végzettségem, (és programozó is, meg rendszergazda, de az mellékes) és a két fiú, aki mellettem jelentkezett a melóra inkább műszerész tudásuk volt, ő pedig őket nem tudta alkalmazni.

Na szal, ha tudod, hogy nő a főnök, akkor már esélyed lehet, csak be kell bizonyítanod, hogy igenis jó vagy a szakmádban.

Illetve az önéletrajzaid mellé csaphatnál referenciákat is, nem tudom pontosan milyen téren mozogsz, de én még a középsulis honlapomat is belinkeltem. :D

2016. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Élethosszig tartó tanulás... Ez tipikusan az a terulet, amin bellül ha értesz és naprakész vagy, akkor nem sorolnak eléd senkit...
2016. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
"Élethosszig tartó tanulás... " - ez meg is van, igaz, amióta dolgozom, többnyire csak autodidakta módon
2016. jan. 12. 11:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy (informatikán belül) ez akkora gond lenne. Akkora a hiány szakemberekből, hogy bárkit felvesznek a cégek, akik kicsit is értenek hozzá.

Nem értem, hogy honnan tudod, hogy a férfiakat eléd soroltak. Azt hogy voltak férfi jelentkezők is, és nem te kaptad az állást az sokminden mástól is lehet.

2016. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokszor be se hívtak, és volt, ahol az én ötleteimért végül férfikollégák kaptak elismerést.
2016. jan. 12. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk, milyen szakterület, pedig engem már nagyon érdekel :)
2016. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Több kezdeményező készséggel és talpraesettséggel.
2016. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is rengeteg üres állás van ebben a szakmában, főleg programozási területen. De azt valóban elárulhatnád, hogy neked mihez van affinitásod és mikre jelentkeztél, mert eléggé szerteágazó szakma.
2016. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdésedből és kommentedből nem lehet kihámozni, hogy te most szakképzett Msc-s zsírprofi vagy, illetve esetleg csak autodidakta, aki ötletel néha a vakvilágba.
2016. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!