Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehet egy munkahely ha a...

Mit tehet egy munkahely ha a felmondási idő egészét betegállományban töltöm ráadásul külföldi gyógyintézetet megjelölve elérhetőségként? Lehet jönni elleőrizni!

Figyelt kérdés

Felmondtam a gyűlölt munkahelyemen, és a fönök közölte ragaszkodik a felmondási időhötz és "megemlegetem" majd ezt a hónapot. Nekem se kellett több még aznap hatalmas tüdőbajt talált nálam a háziorvos szakrendelés ott is megállapították be is utaltak még aznap tüdőszanatóriumba. Mivel az EU_n belül útlevél és minden admin nélkül oda utazok ahova akarok így egy német tüdőszanatóriumban töltöm a felmondási időt.

Meg is adtam a cégnek a címet.

A főnök felhívott hogy tudom-e hogy a jogszabály szerint kijöhet ellenőrizni + még a TB_t is felkérheti vizgsálatra. Modnom tudom, nem is akadályozom ezt, meg is adtam a címem, lehet jönni szépen Németországba Drezdába ellenőrizni. A magyar TB is jöhet sok sikert nekik.

Mert azt meg nekem semmi se írja elő hogy itthon országon belül kell gyógyuljak.

Az összes orvosi papír még a szanatórium (persze német nyelvű) szakvéleménye is megvan, jöhet a TB tessék ellenőrizni. Persze a TB csak folyamatában ellenőrizheti egy betegség meglétét és a betegállomány jogszerűségét. Vagyis: irány németo. ha akarnak valamit.


Kérdés: a suttyóparaszt főnököm mit tehet?


2016. jan. 19. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tehet.


De amúgy érdekes ez a hozzáállás, hogy ennyire ragaszkodtak hozzád.


Nekem felmondtak, és az 1 hónap felmondási időből 1 perc munkát se várnak tőlem, semmit nem kell csinálnom, csak majd küldenek egy havi fizetést.


Pontosan tudják, hogy 1 hónap alatt, (de 2 hét alatt is) kb tönkretettem volna a céget.

Szóval ha ennyire ragaszkodtak volna hozzá, pláne így, hogy majd "megemlegetem" én lehet, hogy bementem volna, aztán megnéztem volna, melyikünk emlegette volna meg. :)


Mit tudott volna csinálni velem? Kirúg? :D

2016. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kolléganőmmel ugyanezt csinálták. Nála a háziorvos pszichés kiégés miatt küldte kényszer betegszabira. Mikor felhívták a háziorvosát az meg is mondta nekik, hogy indokolt, hogy otthon van és hagyják békén szerencsétlent. Ezután próbálkoztak be azzal, hogy nem adták le a táppénzes papírokat, úgyhogy végül a munkáltató szívta be, mert két hónapig ellenőriztek náluk. És ez közszféra. Durva ügy volt.
2016. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2016. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Beteglátogatóba elmehet, de nem hiszem, hogy fizetnék neki ezt a kis kiruccanást. Szerintem nem fog csinálni semmit.
2016. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tovább is van mondjam még?

Ha el is jönne (persze nem fog, de tételezzük fel) akkor lenne a szoppancs v2. Uis ez magánkórház saját biztonsági őrséggel és ha a beteg azt kéri senki se zavarja akkor senkit se max hatósági személyt engednek be megfelelő felhatalmazás birtokában. Még a rendőr se jöhetne be csak úgy.

Persze ha a főnök mégis bejutna akkor engem ugye nehezen találna meg ott... de ez se jelentene semmit. Lehet hogy épp terápiás foglalkozáson voltma azért nem talált...

2016. jan. 19. 13:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ott vagy, akkor miért baj, hogy kimenne megnézni??? Integetsz neki a folyosón és kész.. nem kéne elbújni előle.
2016. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Táppénz: szigorúbb szabályok 2015-re



Hiába linkelgetsz ilyeneket ezt mind én is tudom épp ezért jött létre ez a megoldás. Tudom a jogaimat és tudom a másik fél jogait is. Röviden: neki joga van ellenőrizni nekem meg jogom van akár az Antarktiszon gyógykezeltetni magam. Aztán ha élni akar a jogával semmi gond, lehet jönni! Hajrá.

2016. jan. 19. 13:22
 8/15 A kérdező kommentje:

" akkor miért baj, hogy kimenne megnézni???"


Hát épp ez mondom! Hajrá! Lehet jönni! Persze ha a gyógyulásom érdekében a kezelőorvos úgy dönt hogy sajna senkit se engedhetnek be hozzám, max ha bírói végzéssel jön, hát SAJNOS ez esetben nem találkozhatunk.... Mély fájdalom részemről.


Tudod amilyen az adjisten olyan.... na hát ennyi. Majd megemlegetem mondta a főnök?? Hát anyád. A kutyáddal beszélj így te paraszt. Eddig is csak azért nem vertem ki a fogait mert kellett az állás. Már nem kell.

2016. jan. 19. 13:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Na de most tenyleg ott leszel Nemetorszagban vagy sem? Mert ha nem, szerintem fel is tudjak hivni öket, hogy van e nekik Kovacs Pista nevü betegük. Es akkor csak nem vedenek teged es hazudnak meg megtagadjak az adatszolgaltatast, ha fogalmuk sincs ki vagy. Es ha van egy kis esze pl. a fönöknek annyit mond csak a telefonban, hogy Kovacs Pista nevü beteggel szeretnek beszelni. Erre a recepcios aszongya hogy miiazkiii? Akkor mar van jogalapja gyanakodni, nem?
2016. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tévedsz utolsó. Egyáltalán nem adhatnak felvilágosítást, még arról sem, hogy ott tartózkodik-e egy beteg vagy sem.

Kizárólag hivatalos megkeresésre adhatnak ki ilyen információt. A főnök telefonja nem ez a kategória.

2016. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!