Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi motiválhat egy embert aki...

Mi motiválhat egy embert aki az életét is majdnem feláldozta egy minimálbéres rabszolgamelóért? Szó szerint majdnem az élete ment rá hogy nem mert a főnöknek nemet mondani! Azért ez már elmebaj!

Figyelt kérdés

Egy munkatársam többször panaszkodott már hogy fáj a szíve környéke. Orvoshoz persze nem megy hiszen mikor menne reggeltől estig melózik, hiányozni nem mer mert kirúgják.

A meló (csak hogy képben legyünk) egy minimálbéres tedd ide tedd oda meló egy zöldségnagyker csomagolójában. Napi 10-12órák a nyolc órás bejelentéssel minimálbérért-ez egy ilyen hely. Ha panaszkodsz másnap már más áll a helyeden.

Az egyik műszakban annyira rosszul lett hogy már állni se bírt. Többször kérte hadd menjen el, nagyon fáj. Nem engedték. Üzemorvos van (papíron mert előírás hogy legyen-még soha senki se látta az orvost noha teljes műszak alatt ott kéne lennie).

Szóval nem engedték, műszak végére szó szerint a széken ült és bőgött a meglett 50 es férfiember. Kihívták az ügyeletet, az meg a mentőket és azonnal kórház. Kiderült, szívinfarktusa volt, de nem az első (ld korábbi fájdalmak). A mentős elmondta szó szerint egy hajszálon múlt az élete most, ha megpróbált volna hazamenni gyalog busz metró stb meghal.


És azért elgondolkodtam. Havi nettó 70 a fizu. Úgy bánnak velünk mint egy utolsó darab szarral, kutyába néznek nem fizetnek. ÉS ez az 50-es családapa (két gyerek!!!) képes lett volna majdnem meghalni ezért a melóért mert egyszerűen nem mert szembeszállni a főnökkel. Kérte ő hadd mehessen a főnök meg azt mondta nem, hát akkor nem. Nem merte megtenni hogy hazamegy, és ezzel majdnem az életét áldozta egy zöldségcsomagolói melóért!! Mert attól félt hogy kirúgják!

Két gyerekkel!


Szóval... mit lehet erre mondani? Ha nem ismerném és kedvelném azt mondanám megérdemli. Én is itt voltam hál istennek már nem.


Szegény egyébként nem is tudja (most betegállomány) hogy ha kijön a táppénzről akkor már várja a felmondása. Itt nem néznek el több hetes távollétet, még 3 naposat se nagyon.


2016. jan. 28. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
most mit is mondjak? ez csupán a mai magyar realitás abszolút, sajnos teljesen "normális".
2016. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen munkáltatókat kellene a törvényi szabályozással, szakszervezetek segítségével hátsóba rúgni, én lehet még perre is vinném az ügyet, betegség miatt nem rúghat ki. A kérdés, hogy ki merne mellette tanúskodni.

Egyébként külföldön is ugyanúgy kirúgnak az ilyen alja helyeken a hiányzásért. Én Ausztriában dolgoztam egy étteremben (felszolgáló munka), de mikor influenzás voltam, alig éltem, fulladtam, a vendégek is látták, a főnök nem engedett elmenni táppénzre. Igaz, az életem nem ment rá, de már szövődményeim lettek, nagyon nehezen gyógyultam meg. A végén nem ez miatt, de felmondtam, de sajnos máshol sem jobbak a körülmények. Irodai munkánál mondjuk általában jobban tűrik a hiányzást, de fizikainál sajnos gyakran ez van. Viszont ez ellen csak összefogással lehetne tenni.

2016. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek - két gyerekes családapák - akik nem tehetik meg, hogy munka nélkül legyenek. Lehet, hogy baromira sokat számít náluk az a 70E havi fizetés. Lehet, hogy fel sem fogta, hogy egy hajszálon függ az élete.

Ez semmi esetre sem normális. Sehol sem elfogadható. Sajnos viszont sok az ilyen ember, hogy annyira ragaszkodik a munkához, ahhoz a kevés pénzhez is, mert nem teheti meg, hogy felemelje a hangját, nem kockáztathatja a jövedelmét.

El kéne beszélgetni vele, hogy úgy jelentse fel a céget, ahogy nem szégyelli. Vannak tanuk az esetre, nem? A mentők, a kórházi jelentés, a kollégák?

2016. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ha nem ismerném és kedvelném azt mondanám megérdemli"


Miért érdemelné meg?

Mert képességeiből adódóan nem tud más munkát elvállalni, és félt, hogy ezt is elveszíti?


Emberségből egy nagy 0 vagy kérdező...

2016. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"és félt, hogy ezt is elveszíti? "


FÉLT HOGY ELVESZÍTI???? Mit? Az ÉLETÉT? Mert az volt a tét!

Mit féltett? A munkát vagy az életét? ha elbukja a melót csak talál másikat ha mást nem közmunka gyakorlatilag annyit keresne mint így zéró stresszel. De ha meghal, ki ad neki másik életet? HM????

2016. jan. 28. 11:25
 6/15 A kérdező kommentje:

"Vannak tanuk az esetre, nem?"

Vannak. Ugyanolyan megfélemlített rabszolgák mint ő is volt akik megszólani se mernek. Szted adott esetben a bíróságon mellé állnának? Mikor mind remeg az állásáért?

Azt is letagadnák hogy bármit is láttak.

2016. jan. 28. 11:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor így jártak! Mit tudsz erre mondani?! Ne idegesíts, állj ki te érte akkor ha ennyire akarsz. Isten is csak azon segít aki magán segít! Azért itt nem kell háborogni, most ez van. Bárki ráhívhatja a cégre az ellenőrzést, felveszed a telefont és felnyomod őket.
2016. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos, hogy ilyenek vannak, de vannak. Mármint munkahely. Valószínűleg a kollégád, sem örömében, a munka szeretete miatt robotol ilyen feltételek mellett, de ha van két gyereke, akit el kell tartani, a számlákat fizetni, gondolom nem sok más választása maradt. Nem akarja elveszíteni a munkahelyét, ha nincs lehetősége azonnal másikra. Mert felelősséggel van a családja iránt. Sajnos, hogy a munkaadók kihasználják az emberek helyzetét. Remélem lesz annyi bátorsága, hogy ügyvédhez fordul, és bepereli a céget, pláne hogy kirúgják.
2016. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Nem akarja elveszíteni a munkahelyét"


Hát pedig most tetszik nem tetszik az élet rákényszeríti arra amit eddig is meg kellett volna tennie. Munkát keresni. Mert kórházban van és ide már nem jöhet vissza ki van rúgva mégha nem is kapta meg a papírt róla egyelőre.

2016. jan. 28. 12:11
 10/15 anonim ***** válasza:

A környékünkön nagyon kevés a munkahely és azok is olyanok, hogy minimálbérért sokszor embertelen munkát várnak el. Többször történt már hasonló eset, valaki rosszul lett, de nem mert otthon maradni, a cégtől meg nem mert hazamenni, mert félt, hogy elküldik. Ha meg elküldik az embert sokszor örülhet ha hónapok elteltével talál másik munkát. Addig meg hogy tartsa fenn a családját? Mert általában megtakarítás nincs, hiába dolgoznak ketten két minimálbérért. Ha már az egyik kiesik, akkor oltári nagy baj van.

Ezért sokan addig dolgoznak, amíg el nem szédülnek, vagy bármi bajuk nem lesz, mert úgy vannak vele, hátha jobban lesznek.

2016. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!