Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Korrekt dolog hogy egy október...

Korrekt dolog hogy egy október óta hiányzó kollegám helyett kell túlóráznom október óta? Miért nem vesznek fel a helyére valakit? A hiányzó mocsok még a telefont se veszi fel a cégnek mégse rúgják ki?

Figyelt kérdés

Október óta betegállományban van egy kollegám. Kollega??? Mocsadék állat. Többször ígérte már jön mégse jött biztos visszaesett a nagy betegségbe. Újabban már a telefont se veszi fel a cégnek, a kiküldött postai levél bontatlanul jött vissza.

Mégis fel se merül hogy kirúgják. Majd jön, mondják és helyette beküldenek túlórázni vkit. És mivel a túlóráztathatóak adott napra rögzítettek így nekem is bőven jut ki a jóból.


De kérdésem: miért kell nekem egy kamus mocsadék miatt aki még a telefont se veszi fel és semmiféle papírral nem tudja igazolni a betegségét (október óta zéró papír jött tőle csak kamu ígérgetés) szóval heylette túlóráznom?

Miért nem rúgják ki a p**csába azonnali hatállyal fegyelmivel és vesznek fel valakit?

Mi olyan becsülendő egy oylan emberben aki benyögi hogy beteg eltűnik hónapokra zéró papír még telefonon se lehet elérni mi olyan becsülendő benne hogy fel se merül a kirúgása?


Fizut is kap. De mire? Betegállomány? Orvosi papír nélkül?


2016. febr. 5. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet,hogy ennek a "mocsadék állatnak" tényleg komoly betegsége van,csak nem kötik az orrotokra? (Rák,stb..)
2016. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
ha ennyire zavar, te miért nem mész el betegállományba ugyanígy? most erre szerinted itt bárki is mit tudna mondani? a főnökkel kéne megbeszélned, hisz csak ő tudja, miért nem akarja kirúgni az embert, ha ténylegesen papírral sem tudja igazolni a betegállományban létét.
2016. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
igen, ez meg a másik, amit az első ír.
2016. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"tényleg komoly betegsége van"


Nem, nem lehet. Uis a gyökér barma akkora állat hogy minden napját fotókkal kiteszi a facebbokra. Edzőterem, síelés, ilyen étterem olyan fürdő haverokkal vadászni van.... stb

Milyen betegség az tessék mondani ami munkavégzésre alkalmatlanná tesz telefonfelvételre alkalmatlanná tesz, de síelni konditerembe járni vadászni (olcsó dolog ám az!!! biztos az itteni nettó 110-ből fedezi... meg a 2 hetes síelést is Németországban-kinn van az fb-n fotókkal!!) szóval ezeket lehet?


Ne kérdezzük hogy "és ezt a főnök tudja"? Tudja, maradjunk ennyiben.

2016. febr. 5. 12:01
 5/19 A kérdező kommentje:

"te miért nem mész el betegállományba ugyanígy? "

Azért nem merr engem kb 1 hét után rúgnának ki. Ha meg a telefont nem veszek fel, nem 1 hét, hanem 1 nap után. Azért nem. Így érthető talán?

2016. febr. 5. 12:03
 6/19 anonim ***** válasza:

Közönséges táppénzcsaló.

Azt tudom elképzelni, hogy ott bent a felső vezetőségben ő "valakinek a valakije", ezért kivételeznek vele.

Sajnos nálunk is van ilyen, meg elég sok helyen.

2016. febr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nálunk volt 2 ilyen eset is,az egyik előző melóhelyemen.


a. Telefonközpontos beteg lett,ránk őrökre lőcsölték a melót,mondván,hogy csak ideiglenesen...ja,aztán nem jött vissza többet és ekkor a vezetőség kitalálta,hogy végül is minek erre külön ember,elvégzi a diszpécser meg a váltásvezető. Persze SEMMI plusz pénz!


b. Kolléga lebetegedett,erre a főnök elkezdte a süketelést,hogy majd vesz fel valaki...ja...vagy 3 hónapig senkit,majd kiderült,hogy valami csókos kölyöknek tartotta a helyet,aki akkor végzett. A srác 2 napig volt ott,majd soha többé nem jött és a telefont is kinyomta. Ez alatt a járőrök és mi nyomtuk a 12 meg a 24 órákat és persze SEMMI plusz pénz nem jött.


Budagyöngye.

2016. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Na de ha egy cég betegállomámnyban (15 nap) tart egy embert orvosi papír nélkül az végül is az ő dolga mert ugyan szabálytalan de ezt a 15 napot a cég fizeti. De utána táppénz amit már az állam fizet. ÉS ha tényleg nincs papír akkor bukta esetén a cég is eljárás + bünti alá kerül amit a NAV intéz már.

De nem is tudom papír nélkül lehet-e táppénzes pénzt folyósítani a TB-nél.

Szóval nem értem. A dolgozó egy mocsadék csaló oké a cég meg asszisztál neki? Miközben bukta esetén duplán lesz bukta?

2016. febr. 5. 12:15
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez minden korban és minden rendszerben előfordul, a terhelhető öszvért terelik. Én inas koromban 19 évesen 3 hónapig végeztem el a nálam vagy 30 évvel idősebb szaki kollégám munkáját, aki a tökét áztatta Hévízen. Amikor Karácsony előtt pár nappal megjött, akkor természetesen a karácsonyi jutalomosztásból ugyanúgy részesült, mint a többi szaki. Az inasokat persze semmibe vették.
2016. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"a terhelhető öszvért terelik"


És mi lesz ha a terhelhető öszvér egyszer besokall pofán rúgja a gazdát és otthagyja az egész trágyadombot a francba?

2016. febr. 5. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!