Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha július 1. -én kezdtem,3...

Ha július 1. -én kezdtem,3 hónap próbaidővel, meddig mondhatok fel kötelezettség nélkül? Október 1. vagy Szeptember 30?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam egy cégnél, ahol Július 1.-én volt az első munkanapom. Szeretnék eljönni, de minden pénz, így minden munkában töltött plusz nap számít. Kötelezettség nélkül Szeptember 30.-án, vagy Október 1.-én (Akár 15.59-kor) mondhatom azt, hogy másnap már csak a papírokért jönnék be?


Egyébként, ha jól számoltam ki, és nem 3 hónap, hanem 90 nap lenne a próbaidő, akkor már Október 28.-án fel kellene mondanom. De a szerződésben 3 hónap van.


Október végén már tudok más helyen kezdeni, viszont ha itt levéglegesítenek, 3 hónap (!) a felmondási idő :(


2015. szept. 27. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg október 1-én jár le a 3 hónap. De ha úgyis kiakarsz lépni akkor miért nem mondasz fel hétfőn? vagyis holnap?
2015. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert naponta kb. 12.000 Ft-ot keresek, és a hétfő a csütörtökhöz képest 36.000 Ft-ot jelent.
2015. szept. 27. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Mások örülnének az ilyen fizetésnek, már meg se haragudj.

"rosszul érzem magam egy cégnél...de minden pénz, így minden munkában töltött plusz nap számít."-ez rendkívül gyerekes gondolkodásmód, az ilyeneket tekeri ki hamar a munkaerőpiac, s lépnek helyükbe a nem elkényeztetett dolgozók, akiknek Valóban minden pénz számít, Céljaik vannak és képesek áldozni a célért ...

2015. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: ?


Már ne haragudj, de Te a kérdésre válaszoltál? Nem. Hasznos volt a kérdés szempontjából az általad adott infó? Nem.

Akkor miért jársz ide? A kérdésekre konkrét válaszokat adni, vagy szimplán háborogni?


A hozzászólásodból mindenesetre kitűnt, hogy nem sok munkatapasztalatod lehet. Ha majd eltelik pár év, rájössz, hogy az embernek nem szabad eladnia a lelkét plusz néhány tízezer forintért.

2015. szept. 28. 06:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeptember 30-án kell, hogy felmondj.

Az a próbaidő utolsó napja.

Október 1-jén már a 4. hónapodat kezdenéd.

2015. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy keresem lenne feled ajanlj be magad helyett én nagyon boldogan szarul érezném magamat ilyen fizu mellett, fel even keresztül 4000 ft/ nap neked adnam a fizubol becsület szavamra
2015. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!