Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Szív vagy ész" szerint...

"Szív vagy ész" szerint választanátok munkahelyet?

Figyelt kérdés

Hali!


Nem régen (pár hete) munkakört változtattam mert abban van lehetőségem szakmai tapasztalatot szerezni meg igencsak jobb is a fizetés.De őszintén nem annyira szeretem ezt csinálni mint a régi melómat.

A régi munkámat sokkal jobban szerettem, kevesebb volt a fizu de változatosabb volt,(nem szakmával kapcsolatos munkakör volt) értettem is a munkám és hát élvezettel is csinálgattam. Csomó mindenkit ismertem ott és jóba voltam velük.

Szummázva még is csak azt kéne csinálom amivel tapasztalatot meg több pénzt szerzek, de a szivem visszahúz a régi munkámhoz amit meg szerettem csinálni.

Ti mit választanátok?

Válaszokat előre is köszi!


2016. febr. 6. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb ha azzal keresel pénzt amit szeretsz csinálni.

Hát ha nem olyan nagyon sokkal kevesebb a régi munkahelyeden a fizetés, én mindenképp azt választanám. Hosszútávon nagyon nem tesz jót az olyan munka amit nem szeretsz.

2016. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden váltásnál el kell telnie valamennyi időnek, ahhoz, hogy megismerd, és megtaláld benne azokat a (rész)területeket, melyek lehetőséget adnak kreativitásra, kiteljesedésre. A régi, ismert visszahúz, az új, mely más típusú alkalmazkodásra késztet eltántoríthat.
2016. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szív! Ész szerint választottam anno munkahelyet, és sajnos rá kellett jönnöm, hogy rossz döntés volt.
2016. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. febr. 6. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alap esetben az ember eléggé sok időt tölt el arányaiban azzal, ami tevékenység a munkája. Így nem biztos, hogy érdemes hosszabb távon olyasmit csinálni, amit nem szeretsz, vagy kimondottan ki nem állhatsz. Korántsem biztos, hogy jó üzlet hosszú távon az ilyen váltás; persze kérdés, hogy mit gondol az ember mondjuk arról, hogy lehet-e pl. egészséget venni venni pénzért, Avagy sem... Ha mindenképp szükséges a váltás, anyagi, vagy egyéb okokból, akkor érdemes lehet ugródeszkának tekinteni a Kevésbé kedvelt munkakört, míg egy olyat nem találsz, amit a hasonló jó kondíciói mellet még szeretsz is ráadásul. Csak hát az ember azt sem látja sokszor, hogy az ugródeszka mennyire is hosszú...
2016. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat.

Igazából azért változtattam mert ad szakmai tapasztalatot, ami elkövetkezendő éveim, inkább mondhatnám életemet nagyban meghatározná (huszonéves vagyok). Régen nem vettek fel sehova mert nincs tapasztalatom, most megkaptam a lehetőséget élni kellene vele. Ha anyagi részét nézem, sokkal több fizetést ad (majdnem egy százassal többet, bár nem akarok számokkal foglalkozni, csak érvként írom).

Szerintem maradok hát ha megkedvelem ha majd más munkát is csinálok bent. Aztán majd lesz valami.

Köszönöm még egyszer a tanácsaitokat!

2016. febr. 6. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én több mint fél éve vagyok a helyemen, mondhatni belöktek a mély vízbe egy középvezetői pozícióval. Abszolút nem volt egyszerű és még mindig nem látok át minden folyamatot a cégnél. Stresszel, ha valami probléma van és én nem tudok rá azonnal, zsigerből reagálni, de bele kell tanulni.


Viszont hogy egy példát mondjak, az elején nagyon stresszelt, ha a hatósággal kellett kommunikálnom, akár írásban, akár telefonon. Mára már ez a legkedvesebb feladatom. Rájöttem, hogy ott is emberek dolgoznak és szívesen emelem meg a telefont a cég érdekeit képviselve. Szívesen írok levelet is, mert amin anno görcsöltem (nem találtam meg azt a hivatalos stílust, amit elvárt a főnököm), mostmár 3 perc alatt lökök valami olyan szöveget, amire elismerően bólint az ügyvezető is aláírásnál. A tartalomra még mindig rá kell kérdeznem néha, de ha megmondják mi legyen a lényeg, akkor nagyon tudok hatósági nyelven írni. :) Őszintén szólva, amitől eleinte rettegtem, az most az egyik legkedvesebb levezető feladatom. :) Ergo én azt gondolom, hogy erőltesd egy kicsit. Fiatalok vagyunk, ha nem jön be még mindketten tovább állhatunk probléma nélkül! Nem szabad huszonévesen a kényelembe süppednünk és beletörődnünk, hogy mi csak ennyire vagyunk hivatottak.

2016. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megfogadom a tanácsod!
2016. febr. 7. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!