Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki segítene megfogalmazni...

Valaki segítene megfogalmazni a felmondó levelemet?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen szóban,és el kellene küldenem papír alapon is hivatalosan de nem tudom hogyan fogalmazzam meg szépen..szóval közös megegyezés alapján mondtam fel és a munkáltatóm e képen kéri a megfogalmazást :/.

#munkahely #felmondás #közös meg egyezéssel
2016. febr. 10. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
"Na helló p.cs.k, én leléptem!"
2016. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hivatalos oktatási intézményről van szó,még soha nem mondtam föl sehol így emiatt nem tudom hogy írják ezt..
2016. febr. 10. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Alulirott xy a [datum] naptol folmondok [munkahely neve/cime], kozos megegyezessel.


Alairas


Atvevo alairasa.


Ennyi

2016. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

No megint egy jogilag nem létező fogalom. Közös megegyezéssel felmondás?!?!?!


Vagy felmondás - valamelyik fél részéről, vagy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés.

Közös megegyezéses felmondás nem létezik! Azért nem szabad a fogalmakat keverni, mert mindegyiknek más a joghatása adott esetben. Nem mindegy, hogy közösen megegyeztünk a jogviszony megszüntetésében, és ez esetben nem "köp" a levesbe a törvény, vagy felmond valamelyik fél, és a törvényben leírtak szerint kell eljárni, adott esetben jogkövetkezményekkel együtt.


Tehát Te felmondasz...


Munkáltató neve, címe


Alulírott X. Y. (személyes adatok), a 2048-tól Önöknél fennálló jogviszonyomat a mai nappal felmondom.


(Dolgozónak nem kell indokolnia!)


Dátum, és az aláírásod. Kb. ennyi.


És itt indul az, amit fent már írtam. Erre kell a törvényben meghatározottak szerint reagálnia a munkáltatónak.


Tehát felmondási idő. Ha nem akarsz maradni, akkor a felmondásban egyből kérheted a munkáltatót, hogy tekintsen el a felmondási időtől, és X. Y. nappal szüntessen meg a jogviszonyodat. Ebbe nem köteles a munkáltató belemenni, de akár bele is egyezhet.

2016. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Úgy döntött a munkáltatóm hogy egy hónapig még maradnom kell :(.Nem tudok addig kezdeni a másik meló helyen :(.Papírt még nem kaptam,nem tudom mennyi szabim van amit kivehetek,szóval szinte semmit nem tudok erről..
2016. febr. 11. 19:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul a munkatársaim lelkileg nagyon kicsinálnak minden nap főleg mostanában nem tudom hogy fogom kibírni ezt a pár hetet.:(
2016. febr. 11. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Keresőképtelen állománnyal... :)


Bele is vághatsz, aztán alatta letelik a felmondási időd.

2016. febr. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!