Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató köteles-e elenged...

A munkáltató köteles-e elengedni közvetlen hozzátartozó temetésére rendkívüli szabadsággal? Még akkor is ha értelemszerűen nem jelezhettem előre?

Figyelt kérdés

Paraszt főnököm nem akar elengedni apám temetésére, rendkívüli szabadsággal, pedig ez úyg tudom jogszabály szerint jár, ráadásul a rendes szabadságon felül és nem is egy hanem 2 nap!


Azzal érvel a főnök, hogy szabadságot előre írásban kell jelezni 15 nappal… mondom bammeg ez haláleset! Hogy jelezzem előre 15 nappal? Tudtam előre hogy meg fog halni???

De hiába szájalok nem enged el.

Kérdésem: mit tehetek? Kérem, ne jöjjünk azzal hogy bíróság stb, mert a temetés pénteken lesz, 4 nap, ez idő alatt kell megoldás. Nincs idő hónapokig mindenféle jogi csatározást folytatni.

Nem megoldás az se hogy nem megyek be dolgozni, mert akkor már repültem is.

És az állás meg kell.


2015. dec. 1. 10:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
3 nap fizetett jár rá, ha be vagy jelentve.
2015. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ember a világon nincs. Szájba kell rugdosni. A temetésre mindenképp menj el, aztán utána hagyd a többit a bíróságra.
2015. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor vagy leszarod a saját rokonod halálát vagy elmész és bevállalod ami lesz. Ha ennyire nem enged el nem hiszem h kivágna hisz akkor szükség van a munkaerőre és jogilag is perelhető...logika emberek...
2015. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A munka törvénykönyve szerint a hozzátartozó halála esetén 2 nap "munkaszünet" jár, és ez nem szabadság! Nem a szabadság kiadására vonatkozó szabályok vonatkoznak erre a két napra, hanem a MTv. 32.§. "Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól".

Nincs 15 napos határidő, és nincs mérlegelési/ megtagadási joga sem a munkáltatónak.


Mondjuk, az is egy dolog, hogy simán szájba vágnám az ilyen főnököt - de azért a temetés sem úgy van, hogy ma meghal, holnap temetjük.

2015. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Ahogy mondták előttem. Közvetlen hozzátartozó halálakor köteles elengedni. Csak nem akarja fizetni a plusz 2 vagy 3 nem termelő napot. Nem tudom már pontosan mennyi jár.2 biztos, de én is 3ra emlékeztem. Egyébként vannak ingyenes jogsegély pontok.... vagy voltak még tavaly. De szerintem ja. Munkaügyi bíróságon ezt nagyon fura szemmel néznék. Egyébként részvétem.
2015. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 acelsziv ***** válasza:
2 jár és köteles kiadni. Menj oda hozzá és adja írásba, hogy nem adja ki. Azonnal leperelheted a gatyáját is.
2015. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom már pontosan mennyi jár.2 biztos, de én is 3ra emlékeztem. "

2.


[link]


55. §. (1) bek. f.pont

2015. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

CSak az "alkupozíciómat" tisztáznám: biztonsági őr vagyok.

Vagyis olyan ember akit 1 perc alatt kirúgnak és 3 másikat állítanak a helyére. És van hitelem amit törlesztenem kell.

Tehát ha csak 2-3 hónapig állás nélkül vagyok már ko.

Így a bírósággal sokra megyke mire dönt már rég utcán vagyok-nem csak állás nélkül de fedél nélkül is.

Azt meg hogy a főnököm adja írásba-hát ez csak vicc nyilván. Dehogy adja írásba. Ennyire nem hülye.

2015. dec. 1. 13:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Oké, ez az alkupozíciód.

De akkor minek írtad ki a kérdést?!

2015. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
sajnálom, h szar az életed, mint bárki másnak, akkor is jár 3 nap szabadság.
2015. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!