Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mik a Magyar Honvédség fizikai...

Mik a Magyar Honvédség fizikai alkalmassági követelményei? Miből mennyit kell megcsinálni és mennyi idő van rá?

Figyelt kérdés

Azért itt tettem fel a kérdésemet, mert az interneten 3223423 féle verziót láttam, kiegen is mondtak ezt-azt, viszont érdekel, hogy ti mit mondtok.

Engem leginkább a pontszámok érdekelnének, hogy mit kell elérni, ugyanis nemrég jelentkeztem szerződéses katonának, alaposan próbálok rákészülni a fizikai alkalmasságira, mert Február 29.ére kaptam időpontot a Kecskemétre, amióta először jártam a hadkiegen, azóta kétnaponta járok futni, a dohányzást már hónapokkal ezelőtt abbahagytam, ami hála Istennek most előnyömre válik, egyre jobban bírom a távfutást, továbbá folytatom a testépítést is, mert ezt korábban elkezdtem, mint mielőtt katonának jelentkeztem.

Ezért is érdekelne, hogy pl a karhajlításból, és felülésből mennyi kell, és mennyi idő alatt.


Válaszokat előre is köszönöm !


2016. febr. 17. 04:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Erre rákeresel, a google elsőre ki fogja dobni. Egy pdf file, minden benne van.


rht.netai.net › docs › honved_alkalmassag


3200m futásra és a fekvőkre állj rá minél jobban, leginkább a fekvőkkel fognak szivatni a kiképzésen is.


Alkalmassági előtti 4 napot töltsd pihenéssel. Ne henyéléssel! Pihenéssel!

Ne aggódd túl, mostani rendszer gond nélkül teljesíthető.


( tüdőkapacitásodat így az állóképességedet is nagyon megdobja az úszás. Ajánlom heti 1x vagy ha vannalkalmad, 2x az uszodát. 50-60 hosszt ússz le egyhuzamba, nem fogsz olyan hamar kifulladni )

2016. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a tetszik rá, lényegre törő, és az úszás eddig eszembe se jutott, köszönöm! :) szép napot.
2016. febr. 19. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!