Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti melyiket választanátok?

Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nehéz döntés,mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai.


1. Jelenleg egy irodában dolgozok,mint közcélú. 53 ezer ft-os fizetéssel. 2014-ben már voltam itt 3 hónapot. Ismerős által kerültem be. Illetve tavaly szeptember közepétől vagyok itt február végéig. Vagyis már csak a héten.

Nagyon rajta van a kollégám,hogy teljes állásban vegyenek fel. Akkor 80-90 ezer ft körül kapnék azt nem tudom pontoson,ha teljesbe felvesznek.Mindenkit ismerek,szeretnek,mindenkivel kijövök.

Van pörgés,de sokszor vannak lájtosabb napok is.Kezdem szépen átlátni az egész rendszert,az ott dolgozókat is szerencsére kezdem megismerni (70x embert).


Előnye,hogy városomban van mindössze 20 percet kell reggel és délután sétálnom.De ha kihelyeznek a szomszéd városba állandóra,akkor is 20 perc busszal,szóval nem ördöngösség az sem. Illetve mivel szüleimnél lakok nagyon bele adnom semmibe sem kell,csak vásárolnom kell ezt az itthonra természetesen.Így tudnék félre rakni.


Hátránya,hogy szüleimnél lakok és ebből a városból már nagyon menekülnék,mert nem sok minden van itt.Szeretnék önálló életet élni.Viszont ha itt dolgozok nem fogok Pestre költözni.

40-50 pluszosok a kollégák. Ami csak azért egy kis bibi,hogy barátságot nem igazán tudok kötni vagy legalábbis haverságot a korkülönbség miatt.


2.Bár fix munka nincs kilátásban,de nagy erőkkel keresek munkákat! Csak Pest legyen és 90-100 ezret megkapjam MINIMUM. Legjobb barátnőmmel ketten költöznénk be Pestre és jó lenne,mert megtanulnék kicsit önállóan élni.Igaz annyira félre rakni nem tudok semmire.

Több ismerkedési lehetőségem lenne. Többet járnánk szórakozni barátnőmmel. Több ismerőse van neki Pesten és így ő általa én is bekerülnék egy társaságba,ami rám férne!

Pesten lehet több esélyem van olyan melóhelyre bekerülni ahol fiatalabb a korosztály egy része legalább.


Kicsit elméleti a kérdésem,mert első pontban lévő irodai meló is nagyon akarják az igazgató is szólt pár szót,hogy jó lenne ha tovább tudnék ott dolgozni és teljes állásban,szóval ennek előbb utóbb lesz eredménye szerintem.

Második pontos,meg ugye teljesen elméleti,de ha össze jönne örülnék.



Szakmám: kutyakozmetikus, ebben keresek elsősorban munkát,mert ez lenne a legjobb. Irodai meló ahol most is vagyok nem nekem találták ki. 4 fal között egy irodában nem szeretnék megöregedni.


Szerintetek melyik lenne az ideális egy 23 éves lánynak?


2016. febr. 23. 19:05
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:

Az önálló élet és pesti munka biztos jobb lenne az említett okokból is. De addig is amíg összejön érdemes lehet elvállalni ezt ami úgy tűnik összejön. Más is ezt csinálná, kivétel ha már nagyon aktuális egy pesti munka.


Ez: "Irodai meló ahol most is vagyok nem nekem találták ki. 4 fal között egy irodában nem szeretnék megöregedni. " Ha nem házhoz járó kutyakozmetikus leszel akkor ugyanúgy négy fal között fogsz dolgozni és még akkor is sokat leszel négy fal között. Egy kutyakozmetikai szalonban is 4fal venne körül. Otthon is, ez normális. Ha kimondottan utazós munkát szeretnél gondold át ezt a részét, de akik sokat utaznak azoknak a párkapcsolatukkal lehet gond. Ezt a részét megfontolnám, hogy mit várhatsz el ha kutyakozmetikus leszel.

2016. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kicsit félre érthetően írtam.


Kozmetikában mindig más az alany,pörögni kell.Nem unalmas.


Irodában pedig leginkább ülök és a gép előtt vagyok,vagy ülök és a telefont veszem fel,ha épp kollégám nincs ott.


Igazából így értem a 4 falasat :D Bocsánat.

2016. febr. 23. 19:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor gyakorlaton voltam vagy mikor melóztam akkor nem volt megállás,nem voltak unalmas percek,egy kozmetikába nem tudsz unatkozni. Ellenben az irodában ha végeztél vmivel van,hogy órákig csak netezek és unatkozom,mert nincs meló.Utána megint van megcsinálom kész,megint unatkozás. Nekem ez az ami nem jön be,hogy napi 8 óra fele unalmas.
2016. febr. 23. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd a biztossal, és később tudsz továbblépni, ha lesz másik lehetőség.

Egyébként nem tudom, mennyi kutyakozmetikusra van igény, de egy kutyás ismerősömről sem tudom, hogy kutyakozmetikába vinnék a kutyájukat (Budapest).

Barátnőddel hova költöznétek Pesten? Azzal tisztában vagytok, mennyi kell mondjuk egy albérlethez?

2016. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lelkem 100k-ból te Pesten, mégha szobát is bérelsz, kb. csak nyomorgni fogsz, azt jó, ha tudod. Minimumnak minimum a 120-150 nettót célozga meg,nagyon-nagyon drága most még szobába is költözni csak...
2016. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az árakkal, de úgy néz ki ismerős által tudunk albihoz jutni aminek szinte rezsije lesz és ketten azt kitudjuk fizetni. Azt a fizetést amúgy is minimumnak írtam! Nem azt,hogy 90 ezer ftból én tök jól elélek egy albérletben :D


Nyilván ha nem ismerős által szerzünk albit hanem nekünk kell kifizetni 80-100+ rezsiket akkor természetesen édes kevés a 90-100 ezres fizetésem.


Tisztában vagyok az árakkal :)

2016. febr. 25. 08:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy leginkább a külső kerületekben gondolkodtunk,mert jobb árak vannak,mint a belvárosban!
2016. febr. 25. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!