Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 hónapos próbaidőn belül ha...

3 hónapos próbaidőn belül ha felmondok van 30 napos felmondási idő?

Figyelt kérdés
diákszövetkezeten keresztül vagyok/voltam főállásba, de nem mentem be, múlt hét kedd óta itthon vagyok. lehet valami baj ebből?

2016. márc. 1. 19:09
 1/6 A kérdező kommentje:
múlt héten azt hitte a diákszövetkezet hogy végig dolgoztam délelőtt, meg vasárnap is küldte az sms-t hogy ezen a héten pedig délután, és most hívott az elöbb, de nem vettem fel mert nem alkalmas viszont nem tudom mit mondjak neki ha visszahívom..
2016. márc. 1. 19:11
 2/6 A kérdező kommentje:
az egész kedden kezdődött múlt héten mert előtte nap 1 percet nem aludtam és úgy dolgoztam hétfőn délelőtt, de ahogy hazaértem lefeküdtem és másnap 9-kor keltem fel..
2016. márc. 1. 19:12
 3/6 A kérdező kommentje:
másnap reggel 9 természetesen..
2016. márc. 1. 19:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Próba idő esetén azonnali hatályú felmondás van.
2016. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A próbaidőnek pontosan az a lényege, hogy ha alatta mond fel bármelyik fél, akkor nincs felmondási idő.


A felmondást írásban közöld, még a próbaidőn belül!

Ha utána közlöd, akkor az már nem próbaidő alatti, és más a munkaügyi megítélése. Akkor már joggal tartanak igényt a felmondási időre.


Valamint: Próbaidő akkor van, ha azt a munkaszerződésben kikötik. Ha nem kötik ki, akkor nincs!

2016. márc. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs
2016. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!