Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen,15...

Felmondtam a munkahelyemen,15 napos felmondási időt kötelező ledolgozni?

Figyelt kérdés
Viszont visszajeleztek egy másik munkahelyről, hogy azonnal munkába kéne állni. Mit tegyek, van valami kiskapu? Nem szeretnék emiatt munkanélküli lenni, ha esetleg nem várnak rám.
2015. szept. 22. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem 15, hanem 30 nap...

Mert ha te mondasz fel, akkor nem köteles a cég felmenteni a fele alól. MEgoldás: vedd ki a megmaradt szabidat.

2015. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, közös megegyezéssel azonnal mehetsz (ha úgy egyeztek meg).

Ha ilyen nincs, és ragaszkodnak a felmondási időhöz, azt ki kell tölteni. Nagyon rosszul jársz, ha nem teszed.

2015. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Lehet 15 nap is, ha annyi van a szerződésében, meg 30 napnál több is, ha annyi...


Kiskapu nincs, közös megegyezéssel távozhatsz hamarabb, de ott általában neked is kell valamit ajánlani cserébe a cégnek, különben minek mondana le a munkádról.

2015. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még munkaközvetítő által vagyok a cégnél, kb 1 hónapot dolgoztam ott. Bízom benne, hogy el tudjuk intézni azt, hgy eltekintsenek ettől a 15 naptól!
2015. szept. 23. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy próbaidős véletlenül?

Akkor azonnal mehetsz.

2015. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. Ha próbaidő alatt vagy, akkor "azonnal" mehetsz, nincs felmondási idő.
2015. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!