Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan kollegáról aki hónapokig nem volt benn betegség miatt majd bejött az éves jutalomosztásra majd utána köv nap újra betegállományba ment?

Figyelt kérdés

Van egy „kollegám” ha annak lehet nevezni. Tavaly október óta egy napot nem volt benn. Állítólag beteg. Feladatait rég kiosztották másoknak.

Majd idén feb végén volt a cég éves évzáró rendezvénye ahol a 2015-ös jutalmakat osztották (pénzbeli). Volt kaja pia, és jutalom. Már akinek. A dolgozók döntő többsége egy fillért se kapott csak egy üveg bort. És persze a cégvezetés köszöni a munkát.

És megjelent a tavaly október óta „beteg” kollega(nő). Kisimulva lebarnulva olyan ruhában mint kb az Oscar-díj átadásra jött volna. Érdekes betegség lehet ahol ilyne szépen le lehet barnulni meg láthatóan a stressz se kezdte őt ki. Evett ivott de úgy mintha életében utoljára enne. Tömte magát két pofára.

És jutalom. Na hát titok ki mennyit kap elvileg, ennek eredménye hogy mindenki pontosan tudja ki mennyit kap. Túl nagy a titok és túl kicsi a cég.

Ez a „kollega” laza 300.000-at kapott kp-ban. Jutalom. Az elvégzett jó munkáért. Tavaly október óta be se tette a lábát a munkáját rég mások végzik. Míg a dolgozók zöme akik tényleg dolgoznak is, egy forintot se.


Majd miután kicsacsogta magát a főnökkel és sleppjével (mert a mezei dolgozók közé nem ereszkedett), és telizabálta magát, távozott.

Másnap újra betegállományban. Vagy szabin. Igazából nem tudja senki.

Ami érdekes mert ha én egy napra el merek menni betegnek azonnal telefonon és emilben kell tájékoztatnom két embert párhuzamosan… szóval nem tudják hogy aki nem megy be miért nem megy? Engem ezért 5 perc alatt röptetnének.


Mi a véleményetek egy ilyen „kollegáról”?

Dolgoznak helyette be se jár 300.000 jutalom és persze beteg.

De ha beteg akkor nyilván dolgozni se tud (mert egy nagy beteg azt nem tud! aki hónapokig nincs) de akkor mire a jutalom?


Másik kérdés: nem vagyok naiv tudom miről szól a sztori. A főnöknek valami haverja rokona szívességet tett stb.

De minek kell ezt egy rendezvényen a dolgozók orra alá dörgölni?

Hogy itt egy kollega semmit se csinál te dolgozol helyette (beismerten helyette!! hiszen ki van osztva a munkája) te semmit se kapsz ő vagyont.

MINEK KELL EZT A DOLGOZÓK ORRA ALÁ DÖRGÖLNI?


2016. márc. 4. 08:39
1 2
 1/14 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Nekem speciel az a véleményem, hogy a főnök folyamatosan kefél ezzel a kolléganőddel.
2016. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
65%
Biztos jó cég lehet....
2016. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Hát van ilyen, nem is helyen. Megfogsz lepődni de ahol én dolgozom is így van. Évek óta nem kaptunk béremelést, jutalmat is csak vállveregetést, de az egyik kolléganőnk akit én 3 év alatt jó ha 5 alkalommal láttam, nem hogy fizetést, de jutalomként BMW-t kapott. Kiderült, hogy bár itt dolgozik, de ő a főnök unokahúga.. Ja, és egy angol cégnél dolgozom kint Angliában.

Szóval a történeted nem egyedi, sok embernek van hasonló sztorija. Tenni csak annyit tudsz, hogy nem foglalkozol vele.

2016. márc. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Látod megteheti...

Valószínűleg nem kis protekcióval "van ott"...


Lehet ha helyet cserélnél vele simán megtennéd...semmit nem kell tennie és el van mint hal a vízben...


Nekem is volt hasonló kolléga, csak neki kiment a bokája és kb 1 évig otthon volt vele, teljese fizetéssel persze, mert munkahelyi baleset, mert hazafele történt a dolog és nálunk ha munkába jövet, vagy hazafele történik a baleset az még munkahelyinek számít...

Nem tudom mennyi idő alatt gyógyul meg egy ilyen sérülés, én pl hónapokig sántikáltam elég csúnyán megzúzott lábbal...


Van aki megteheti van aki nem, de sokan megtennék ha tehetnék...én is szívesen foglalkoznék az otthoni dolgaimmal, de nekem hiányozna a munkahely, főleg ha még papíron ott is dolgozok :D


23F

2016. márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Az a véleményem, hogy ügyes és talpraesett kolléga lehet, ha ilyen jól megy neki.
2016. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Elég sokat találkoztam hasonlóval. Kolléga, hosszú évekig a fóliázás kezdetétől, nyár végéig beteg volt. Utána szabi és még pár hét beteg megint. A másik, tavasztól őszig, még lehet sátorozni, beteg volt, mert pecázni csak úgy lehet.

Nejemnek is vannak kolléga női, akik évi, 3-4 hónapot dolgoznak.

Kisebb cégeknél meg egyértelmű a dolog. Voltam olyan cégnél, ahol a vezető vegyészmérnöknek 8 általánosa volt. Munkája az volt, hogy kávét főzzön, annak idején, hatalmas fizuért.

2016. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Engem hidegen hagyna, sosem izgatott, hogy másokkal mi van, én mindig csak a saját dolgommal szoktam foglalkozni. Nem az én dolgom, hogy a többi ember felett ítélkezzek, meg hát amúgy is van jobb dolgom, felőlem bárki kaphat 300.000 Ft jutalmat, nekem attól nem lesz rosszabb. Úgy tűnik, hogy nem tett érte semmit? Hát aztán...Még ha így is lenne, akkor is lesz@rnám. Amúgy meg nem minden az aminek látszik, ebben a mai világban pláne. Sosem érdemes olyanról ítélkezni, akiről alig tudunk valamit, mert abból csak kellemetlenségek lehetnek.
2016. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Hogy pofátlan protekciós kis k.
2016. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Neked leadja a berszamfejtö es a könyveles, hogy ki mikor es milyen indokkal van tavol? Home officerol hallottal mar? Amigy welcome back, mar aggodtam erted, reg irtal ki kamukerdest.
2016. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Home officerol hallottal mar? "


Olyan home officeról ami mellé több hónapos betegállomány kell? Olyanról még nem.

2016. márc. 4. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!