Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen állatorvosként dolgozni?

Milyen állatorvosként dolgozni?

Figyelt kérdés

Még csak 14 éves vagyok, de komolyan gondolom, hogy szeretnék állatorvos lenni. Kiskorom óta érzek valami kötődést az állatok iránt. Lenne pár kérdésem:


-Nem terhel a mindennapokban?

-Amikor egy állat meghal, fel lehet dolgozni?

-Milyen életeket menteni?

-Milyen iskolákat kell végezni hozzá?

-Hogy keres?

-Miért választottátok ezt a pályát? :)


A családom azért nem szeretné, ha állatorvos lennék mert a hörcsögöm halálát is alig bírtam feldolgozni, hát még akkor egy kutyáét... Gyengelelkű vagyok, de mégis... Valamiért vonzz a mentés. Lehet nem tudnám elviselni a kudarcot, meg a sok kínzástól bekerült állatokat, és nem bírnám ki, rám telepedne a mindennapokban... Szerintetek?



2016. márc. 6. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Állatorvosi egyetemre menj.

Azért valamennyi lelki erő szükséges hozzá.

Én végülis pont azért nem lettem az. Nem tudnám feldolgozni egy állat halálát.

2016. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi! Igen, ezért kétesélyes nekem is...
2016. márc. 6. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

1. De, terhel. Ha jó orvos leszel, akkor annyian fognak hozzád járni, hogy nem lesz elég a nap 24 órája. (Ha kint áll este 10-kor még 5 beteg kutya az ajtó előtt, valószínű nem fogod azt mondani, hogy bocs, vége a rendelésnek.)

2. Fel lehet dolgozni, az az élet rendje, hogy mindenki meghal, állat is, ember is.

3. Fogalmam sincs, biztos jó érzés.

4. Állatorvosi egyetemet. (Kösd fel a gatyád, mert nehéz.)

5. Nagyon jól keres.

2016. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen második, ment a zöld pacsi! :)
2016. márc. 6. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!