Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Márc 14 az miért munkaszüneti...

Márc 14 az miért munkaszüneti nap? Simán lehet munkanap.

Figyelt kérdés
Keddre esik a Márc. 15, akkor miért nem kell dolgozni hétfőn sem? Régen nem volt ennyi 3-4 napos hétvége mint mostanában.

2016. márc. 7. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

azért mert le lett dolgoztatva, már kik le tudták dolgozni.


Régen is úgy volt, hogy ez ilyen napokat le kellett dolgozni.

2016. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Mert 5-én ledolgoztuk, az a szombat munkanap volt a 14-e helyett.


De nem mindenhol kellett ledolgozni, van ahol nem dolgoztak múlt szombaton és van ahol dolgozni fognak hétfőn.


Egy ideje már vannak ilyen hosszú hétvégék, ha így jön ki, de voltak és lesznek évek, mikor nem esnek az ünnepnapok, keddre vagy csütörtökre, vagy pl. hétvégére esnek és akkor nincs hosszú hétvége.


Hogy mi volt 40 évvel ezelőtt azt nem tudom, de tuti, hogy az elmúlt10-en x évben ez így működik. Sajnálom!

2016. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne értelme 1 napot dolgozni, amikro előtte 2 szabadnap van és utána az ünnepnap, így sokan el tudnak utazni pl 4 napra, vagy lemennek a telkükre.
2016. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom én is, hogy Márc 5-én ledolgoztatták. De a kérdés arról szól, hogy mire jó ez? Lehetne úgyis, hogy hétfő az munkanap, kedd munkaszüneti nap.
2016. márc. 7. 15:34
 5/17 anonim ***** válasza:

Régen is volt. Sőt, akkor még volt március 21., április 4.-e, meg szeptemberben valamikor a fegyveres erők napja, november 7.

Az hogy mennyi van egy évben, attól függ, hogy az adott évben milyen napokra esnek a nemzeti ünnepek. Egyszer több, máskor kevesebb hosszú hétvége van.


Azért nem munkanap, mert bizonyított adat, hogy az ilyen egy - egy napos munkák hatásfoka jóval alacsonyabb, mint a folyamatosan, egész héten végzetteké. Ráadásul sok üzemnél, ahol hétvégén és ünnepnap nem folyik termelés, többe kerül egy héten kétszer beindítani a gyártást, mint amennyi hasznot az az egy nap hozna.

Sokan úgyis szabit vennének ki arra az egy napra, vagy beteget jelentenének.

Így gazdaságilag is jobban megéri valamikor ledolgoztatni azt egy- egy napot ( ugye pont az elmúlt szombat volt emiatt munkanap), és így egy hat napos munkahetet tartani, mint ha most pld. hétfő munkanap lenne, kedd nem,aztán három nap megint, aztán kettő nem.


És szerintem az emberek többsége kifejezetten örül az ilyen "mini nyaralásoknak".

2016. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mondták a Tv-ben hogy az idei évben lesz a legtöbb munkaszüneti nap, és a legtöbb hosszú hétvége. Ha összehasonlítjuk az elmúlt 10 évet.
2016. márc. 7. 15:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nem tudom milyen tv-ben mondták, de pl. május 1 vasárnap, augusztus 20 szombat, október 23 vasárnap, december 25 vasárnap.


Úgyhogy hosszú hétvégének csak a március 15 és a november 1. No meg a december 26. ha úgy vesszük, de az csak fél hosszú hétvége, mert 25. vasárnap.


Húsvét és pünkösd pedig minden évben HÉTFŐ!!!


2012-ben minden ünnep hétköznapra esett! Március 15, május 1, augusztus 20, október 23, november 1, és szilveszter előtt is hosszú hétvége volt, a karácsony meg 5 (!) napos volt. És ezekhez jött a húsvét meg a pünkösd ugyanúgy. Szóval az idei lófing 2012-höz képest.


Más haírt gondolom nem tudtak találni.

2016. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon ez a szokás, hogy hozzácsapják a hétvégéhez az 1 közbeeső napot, amit aztán egy szombati napon kell ledolgozni. De nincs ilyen minden országban. Nekem is morog pár ismerősöm, hogy inkább ledolgoznák aznap azt a napot, és ne csapnák a hétvégéhez, de nem jó, hogy szombaton le kell dolgozni. Nekem volt olyan munkahelyem, ahol az ilyen szombatokat kötelezően ki kellett venni szabadságnak, mert a külföldi partnerek nem dolgoztak, annyival kevesebb szabadság maradt rendes felhasználásra.
2016. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, valaki akkor is dolgozni fog.

Az egybefüggő hétvége kecsegtető, 4 napos pihenés. Arra az egy közbeékelt napra biztosan sokan nem lennének hajlandók bemenni, mint ahogy szombaton sem akartak dolgozni.

Engem annyira mondjuk nem hat meg, mert dolgozni fogok..

2016. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Hogy-hogy mire jó? Arra, hgoy egybefüggően van 4 napod, illetve annak aki kihasználja és elutazik pl.
2016. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!