Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkalmi munkáért mennyit...

Alkalmi munkáért mennyit kérhetek?

Figyelt kérdés

Sajnos régóta nincs munkám, kertész végzettségem van (technikus és kertészmérnök) és egy ideje magánházakhoz járok metszeni, meg amit mondanak, azt csinálom.

Órabért szoktam kérni, 1000 Ft-ot.

Azt szeretném kérdezni, ez így rendben van-e, reális?

Nem akarok rosszul járni, mert bizony az élet nem olcsó manapság, de nem is szeretnék senkit sem lehúzni.

Eddig nem volt gond, mindenhol megadták, de hátha más is jár hasonló cipőben. Szeretnék tájékozódni, mert sokszor bizonytalan vagyok pénzügyekben.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2016. márc. 13. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kérhetnél 2000 Ft-ot / óra. Simán. Az reális.
2016. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem...Köszönöm válaszod!


Volt évfolyamtársam kér is ennyit, de neki van vállalkozóija, meg az Pest. Én Somogyban lakom. Feketén csinálom, mert semmi nem maradna.


De lesz 2 megrendelésem a jövő héten, az egy dúsgazdag cégtulajdonos, lehet, ott bátrabb leszek, mert annyi a pénze, mint a pelyva, nem kell számolgatnia, hogy kifutja-e a hónapot...

2016. márc. 13. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom ennyi reális lenne.


Én az adóhatóságtól vagyok, azért kérdeznék mert khm. én is csinálnám így , tehát mondjuk dolgozok 4 órát valakinél, kapsz 4000-et, és az szépen a pénztárcádban köt ki, annyi, mész vele Tesco, Auchan egyéb, stb?


Nem rossz így.

2016. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hülye vagyok azt akartam írni NEM az adóhatóságtól vagyok, bocs.


Elírtam.

2016. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is mérnök vagyok elkelne egy kis mellékes.
2016. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#3


Ez most csak egy ideiglenes, szezonális dolog, nem állandó munka, azért nem akarok vállalkozóit kiváltani. Annyi nem jön össze, hogy be tudjam fizetni a havi járulékokat, ami, ha jól tudom kb. 60 000 Ft. Ha többet kérnék, más lenne a szitu, de a korábban említett gazdag vállalkozót leszámítva mindenki háborogna errefelé legalább is.


Arra jó most ez a lehetőség, hogy csurran-cseppen egy kis pénz, no meg ki van töltve a napom vele, így én is elmondhatom, hogy foglalkozom valamivel. Mert rossz érzés reggel látni másokat, amikor mennek feltehetőleg munkába.

2016. márc. 13. 16:34
 7/11 anonim ***** válasza:

hú nagy király vagy akkor.


Most hogy írtad lehet én is szerzem magamnak ezt-azt, persze vidéken. Itt Pesten szerintem kell a vállalkozói mindenképp.


Jó kis mérnök szakmám van.


Ne haragudj ezen az úton te saját magad indultál el? Vagy valaki megtanított hogy kell kuncsaftot szerezni? Vagy te magad kitapasztaltad?

2016. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg elírás volt az előző, nem akartam a szívbajt hozni rád.
2016. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond, rögtön láttam a javítást is alatta.

Igazából ha páran tudnak az emberről, akkor már adják egymásnak az információt. Olyan is volt, hogy a szomszédos telektulajdonos észrevett, hogy ott dolgozom.


Mivel egyelőre feketén megy a dolog, így nem hirdetem magam, de egyéb esetben szerintem megtehető az is, akár pl. hirdetőtáblán vagy az interneten.

2016. márc. 13. 18:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint csak ajánlgatnod kell magad, vagy téged ajánlanak ismerősnek ha jól végzed a dolgod.


Nem rossz ez így.

2016. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!