Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnököm bolti eladóként...

Ha a főnököm bolti eladóként vasárnapi munkára kényszerít és állásommal zsarol akkor ellenőrzés esetén a büntetésem is fizeti majd? Mert büntetik a munkáltatót és munkavállalót egyaránt!

Figyelt kérdés

Kis boltban vagyok eladó, vasárnapi boltzár ellenére is nyitva vasárnap én az elaód meg ott vagyok. nem vagyok se tulaj se családtag mégis ott vagyok. Állásommal zsarolnak kényszerítenek. Ha nem vállalnám a vasárnapot, kirúgnának.

Vajon ebben az esetben ha jön egy ellenőrzés és büntetés lesz (mert büntetnék a főnököt és engem az alkalmazottat is) akkor a főnök fizeti majd az én büntetésem is?

mert mindig azt mondja ha majd lesz ellenőrzés majd ő beszél az ellenőrökkel én csak ne foglalkozzak ezzel.

Ez eddig oké de ha kiszabják a büntit a csekket a főnököm kezébe nyomhatom majd hogy fizesd már be helyettem ha már elhangzott „én csak nem foglalkozzak ezzel”?


2016. márc. 13. 15:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Gondoltál már arra, hogy jelentsd? Egyébként feltételezem, vasárnapra nem fizetett soha bérpótlékot.
2016. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

"vasárnapra nem fizetett soha bérpótlékot."


Bérpótlékot?? EGY FILLÉRT SE nem bérpótlékot!!

És mégis csinálom mert nincs más.

2016. márc. 13. 15:40
 3/33 anonim ***** válasza:
Én jelentettem már csaló munkáltatót, és éppen nem volt másik lehetőségem, újra kellett kezdenem az álláskeresést, de nem bántam meg. Tudod, a céget elcsípték, és ha nem jelentettem volna őket, engem is megbüntettek volna, csak ezért úsztam meg.
2016. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

'", újra kellett kezdenem az álláskeresést"


50 feletti nő vagyok kistelepülésen zéró végzettséggel. Nekem még állást se kell keresni. Totál felesleges lenne.

Na így kell gondolkozni esetemben.

2016. márc. 13. 15:43
 5/33 A kérdező kommentje:

"Én jelentettem már csaló munkáltatót,"


Én is jelentettem sőt pereltem csaló munkáltatót. Bíróságra vittem az ügyet. Csak épp fiatalabb voltam egy 20-assal és tudtam hogy 1-2 hét és lesz állás. Lett is. de most? Az életben többet semmit soha sehol max közmunka.

2016. márc. 13. 15:44
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Tök egyszerű. Hívd ki te a munkaügyi felügyelőket egy vasárnapi ellenőrzésre. Nem fogják elmondani a főnöködnek, hogy hívásra mentek ki. Téged pedig nem fognak megbüntetni.
2016. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

". Hívd ki te a munkaügyi felügyelőket egy vasárnapi ellenőrzésre. Nem fogják elmondani a főnöködnek, hogy hívásra mentek ki. Téged pedig nem fognak megbüntetni.

"


Már ne haragudj de te HÜLYE VAGY?

1. De engem is büntetnek.

2. Nem fogjál elmondani?? Htá elvileg nem. Kivéve a ha a főnök zsebükbe nyom egy borítékot....

Hol élsz te? Ez Magyarország, nem egy normális ország!

2016. márc. 13. 15:53
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem cselekszel, akkor így marad, és téged is behúznak a csőbe. Ha te lépsz, az mentesíthet. Rajtad múlik, de amíg a dolgozók nem lépnek fel az ilyen munkáltatók ellen, nem lesz változás. Lehet köpködni, siránkozni, nyavalyogni, hibáztatni mindenkit, miközben behúzod a füled-farkad és húzod tovább az igát, vagy lehet lépni, és akkor legalább te esélyt kapsz, hogy ne használjanak ki, de ha elég sokan lépnének, akkor tartósabb változást is elérnénk, ki lehetne követelni a bérpótlékot is többek között, be lehetne állítani hétvégére diákokat vagy olyanokat, akik másodállást vállalnának, önként, lennének ötleteim.
2016. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hülye, vegyél vissza az alpári stílusodból. Ilyen hozzáállással megérdemled, hogy ott szívjál ingyen minden vasárnap. Pont az ilyen féleszű, mindenbe kussban beletörődő dolgozók miatt tesznek meg mindent a nyomorult vállalkozók veletek.

Amint írtam, téged NEM büntetnek meg, ha te teszed a bejelentést. Tapasztalatból mondtam.

2016. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed és a válaszaid alapján 2 verzió játszik.


a.: Kussolsz és imádkozol,hogy ne bukj meg.

b.: Kilépsz és felnyomod.

2016. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!