Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vasárnapi boltzár: a főnök...

Vasárnapi boltzár: a főnök közölte azt kell hazudni hogy a rokona vagyok ha ellenőrzés lesz. Ez ilyen egyszerű lenne? Hogyan ellenőrzik tényleg a rokona vagyok-e?

Figyelt kérdés
Kis közért-jellegű bolt, vasárnap is nyitva. A főnök közölte: maradunk is nyitva őt aztán nem érdekli a boltzár. Ha jön ellenőrzés netán, azt kell hazudni, hogy a rokona vagyok. Hogyan tudják ellenőrizni az ellenőrök, tényleg az vagyok-e?
2015. márc. 8. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne zavarjon nagyon téged, ki fogják deríteni, és nem tenném le a nagyesküt hogy neked nem lesz bajod belőle hatóság félrevezetése miatt. Én nem kockáztatnék egy vacak bolti állás miatt.
2015. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát választhatok

a) hazudok és HÁTHA nem jönnek rá

b) nem hazudok és akkor be se kell menni többet dolgozni

2015. márc. 8. 18:40
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Tudom hogy így megy a dolog, de azért lehet mérlegelni. Ha annyira könnyű lenne benyögni azt hogy családtag vagy, akkor nem csinálná mindenki azt?
2015. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát az majd még most fog kiderülni ki mit fog csinálni. Nem lehetetlen hogy ezer és ezer kisboltban hirtelen mindenki családtag lesz.

Aztán milyen hatóságnak lesz arra kapacitása hogy porbafingó semmi kis boltok semmi kis eladójának a családi viszonyait vizsgálja?

2015. márc. 8. 19:01
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"A segítő családtag közeli hozzátartozó, azaz a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér lehet."


Ha örökbe fogad a főnök, minden ok lesz. :)

2015. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Majd amikor kapod a havi fizetéseddel megegyező nagyságú bírságot, vagy rosszabb esetben izgulhatsz, hogy a bíróság csak közérdekű munkával, büntessen, akkor majd lehet, hogy elgondolkozol rajta, hogy érdemes-e a NAV-ot szivatni.


Félreértés ne essék, egyáltalán nem értek egyet ezekkel a CBA-felemelő, TESCO-ellenes nyíltan korrupt törvényekkel, de a csalással és a törvénytelenséggel sem.

Én első körben megmondanám, hogy márpedig nem kötelezhet arra, hogy a törvények ellen tegyek. Ha erre fenyegetőzni kezd, felmondanék.


Egyébként: honnan tudnák? Elkérik a személyidet. Beszólnak a központba, és egyből kiderül, hogy még csak távolról sem vagytok rokonok.

2015. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán milyen hatóságnak lesz arra kapacitása hogy porbafingó semmi kis boltok semmi kis eladójának a családi viszonyait vizsgálja?"

Elég, ha kétévente egyszer kaptok ellenőrzést. Hidd el, az nem igényel ám akkora nagy kapacitást. Keresztanyám boltvezető egy élelmiszer jellegű kiskereskedésnél, tavaly csak háromszor ellenőrizték. Még csak nem is valami nagy bolt.


De te tudod.

2015. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
Elméletileg ha csak 1%-ban is tulajdonosa vagy a boltnak már akkor is bemehetsz dolgozni vasárnap.
2015. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"ahol az üzlet legalább 1/5 tulajdonrésszel rendelkező tulajdonosa"

Azért az több mint 1%...

2015. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Naiv vagy. Ha te "első körben" közölnéd hogy "nem" akkor NEM LENNE IDŐD felmondani se.

Előtte rúgnának ki.


"Én első körben megmondanám, hogy márpedig nem kötelezhet arra, hogy a törvények ellen tegyek. Ha erre fenyegetőzni kezd, felmondanék. "

2015. márc. 8. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!