Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélkuli hivatalban...

Munkanélkuli hivatalban mennyi idő míg adnak valami munkát?

Figyelt kérdés

Vagy pénzt?


Hogy működik ez?


2016. márc. 13. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy pofára mennek a dolgok . Valaki bejelentkezik a Munkaügyibe, 2 hete sem munkanélküli, de az ügyintéző már küldi ide meg oda ahol lehetőség van . Valakit meg úgy magára hagynak, hogy évek telhetnek el aztán még mindig nincs munkája .
2016. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ott nem fogsz munkát kapni.
2016. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha van 3 hónap egybefüggő munkaviszonyod, akkor kaphatsz segélyt, de úgy vedd fel, hogy egész életed során a jelenlegi jogszabályok értelmében 9 hónap időtartamra jár... érdemesebb ínségesebb időben igénybe venni. Munkát nem adnak, max. kiküldenek pár helyre, ha éppen akad munkahely, ahol meg kell jelenned és erről igazolást vinni. Az, hogy elfogadod-e vagy nem, már csak rajtad múlik. De általában nem adnak semmit, magadnak kell keresni és adott időközönként megjelenni a hivatalba és lepecsételtetni, hogy ott voltál... menj be gyárakhoz, ott mindig van munka, operátorokat folyamatosan keresnek, onnan már könnyen feljebb lehet jutni, ha akarsz... ha meg nem akarsz dolgozni, akkor meg tök mindegy
2016. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központok nem azért vannak, hogy pénzt osszanak, keresni kell munkát, vagy ők ajánlanak, esetleg tanítattnak. Vagy választhatod a közmunkát, hogy legalább FHT-t kapjál a közfoglalkoztatás lejárt után, vagy álláskeresési járadékra is jogosult lehetsz, a munkahelyed elvesztése előtt folyamatosan dolgoztál egy bizonyos időt.
2016. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ha csak 9 hónapig jár segély, akkor a kisebbségi nem dolgozók miből élnek?
2016. márc. 13. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Családi pótlékból, közmunkából, kisebb lopásokból, orgazdaságból. Összehoznak legalább 3-4 gyereket, ezek között 1 vagy 2 fogyatékos, már jön is a családi pótlék. Mivel megvan a három purgyé, ingyen jár a tankönyv, az iskolai menza, van kedvezmény a buszon-vonaton, csökkennek a kiadások. Mellette ott a közmunka, ahol kis szerencsével lehet egész nap fetrengeni az árokparton, esetleg elég csak déltájban bemenni aláírni a jelenléti ívet. Fizetés akkor is van. Esetleg elmennek valami munkaügyis tanfolyamra, egy héten egyszer bejárnak aláírni a jelenlétit, de a pénz akkor is jön. Végül pedig ha valami nagyon kell, simán el lehet lopni, lehet üzletelni lopott holmikkal - abból is van némi pénz.
2016. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központ az nem állásközvetítő cég. Soha nem kaptam tőlük ilyen ajánlatot.
2016. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pàlyakezdőként mult honapba mult 2éve hogy munkanélkülire járok!3havonta jelentkezés!Tanfolyamra nem fértem be mert nem tartozok a kisebbséghez!Munka lehetőséget 2szer ajánlottak,elmentem ahol közölték már rég nem is hirdetnek állást!Megjegyzem ha nem megyek el kitörölnek a rendszerből!1évig kaptam szociálist!Mivel 25év alatti vagyok nem megetek közmunkára igy ingyen önkéntes munkát kéne végeznem 3honapig csakhogy van egy kisfiam aki 4éves igy marad a nagy semmi itt vidéken: D
2016. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7# akkor mire is való egy ilyen hely?


Továbbképzésre engem ne küldjenek. 24 éves koromig tanultam...

2016. márc. 13. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:
A munkaügyiben ki szoktak írva lenni tanfolyamok, munka ajánlatok. De érdeklődni neked kell mindig személyesen, mert nem szoktak mindenkit felkeresni ezekkel. Én több évig voltam regisztrálva, munkát egyszer ajánlottak, miután elvégeztem egy ottani tanfolyamot (amiért egyébként pénzt is kaptam).
2016. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!