Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnátok tanácsot adni hogyan...

Tudnátok tanácsot adni hogyan álljam meg a helyem egy olyan helyzetben, ahol nem hisznek bennem és megpróbálnak manipulálni?

Figyelt kérdés
Dióhéjban az a történet, hogy megválasztottak (a szervezet tagjai) az elnöküknek(ez egy kisebb szervezet és egyetem mellett csináljuk). Ezek után visszahallottam, hogy a jelenlegi vezetőség, akiket én és az új megválaszott csapat fogja váltani arról beszéltek, hogy nem fogom tudni kezelni (és senki sem védett meg, még a jelenlegi elnök sem, akinek el kellene látni az információval, hogy májustól el tudjam látni a feladataimat). A szemembe viszont egyikük se mond semmit, sőt össze-vissza hazudoznak. Emellett sajnos az új csapatban van egy nagyon arrogáns személy, aki azt hiszi, csak ő csinál jól mindent és megpróbál manipulálni mindenkit, de főleg engem, mivel feljebb vagyok a hierarchiában mint ő (viszont sajnos munkaköréből kifolyólag nagyobb szabadsága van és nem kell annyira szigorúan megkérdeznie engem mindenről, mint a vezetőség többi tagjának). Még nincs is pozícióban, de már úgy tesz mintha abban lenne, illetve megpróbált manipulálni, hogy szavazzak rá, hülyének és akaratgyengének néz. Szeretném kikérni a véleményeteket arról, hogy mit tudnék ezzel a helyzettel kezdeni, hogyan lehet egy ilyen manipulátort helyén kezelni? Tegyek úgy mintha nem venném észre? Hagyjam figyelmen kívül? Néha bosszantsam fel azzal, hogy rávilágítok, hogy nem ő a birodalom királya, ha előadja magát? Vagy nyíltan szembesítsem és kérdezzek rá, hogy mi is a baja? Nem érdekel, ha nem kedvel, de nem akarom hogy felelőtlen diktatórikus döntéseket hozzon amelyek esetleg veszélyeztetik a szervezetet.
2016. márc. 17. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Machiavelli fejedelem. A jó uralkodót nem csak szeretniük kell az embereknek, hanem félniük is kell tőle egyben, máskülönben kicsúszik az irányítás a kezei alól...
2016. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na ezért nem léptem be soha semmilyen diákszervezetbe. A többségük gittegylet, ahol megy a sz..rkavarás, a másik fele meg ingyen robot.
2016. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!