Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltatói felmondás esetén...

Munkáltatói felmondás esetén köteles a cég a felmondási idő felét elengedni-hogy lehet hogy 30 napot le kell töltsek akkor fel időben?

Figyelt kérdés

"70. § (1) A munkáltató felmondása esetén köteles a munkavállalót - legalább a felmondási idő felére - a munkavégzés alól felmenteni."


Felmondtak. Ott a szerződésben: felm idő 3 nap. Ennek LEGALÁBB a felére köteles a munkahely engem felmenteni. Mégis azt várják hogy maradjak még 30 napot-mert kiderült a helyemre felvett új ember mégse tud akkor kezdeni amikor kéne. tehát én, a kirúgott lesajnált „öreg” munkatárs mégis kellenék.

Csakhogy ez nem így megy. Felmondtak, 30 nap osztva kettővel ennyit kell dolgozzak (hacsak nagy hirtelen le nem betegszem, mert akkor meg semmit).

Nem értem, hogy lehet egy cég ilyen pofátlan?

Mi következménye lehet ha a 30 nap felét ledolgozom, aztán többet egy percet se?


2016. márc. 26. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet jogi következménye.


Munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő alapból 30 nap, viszont a munkáltatónál eltöltött idő arányában ez növekszik. Kevesebb nem lehet, hiszen a dolgozót védi ebben az esetben a felmondási idő.


A felmondási idő felének megfelelő időtartamra a munkáltató KÖTELES! a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni, amelyre távolléti díjat köteles fizetni.

A felmondási idő alatti felmentési idő "kivételének" időpontját a dolgozó határozza meg, amely maximum két részletben történhet.


Felek szerződéskötéskor több felmondási időben is megállapodhatnak (maximum 6 hónapban), de kevesebben nem!

2016. márc. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!