Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik hosszú évek óta folyamato...

Akik hosszú évek óta folyamatosan dolgoztok, nincs már elegetek az egészből?

Figyelt kérdés

Én most fogok kezdeni első komoly munkahelyemen fél év semmittevés" után (előtte suli). És kicsit ijesztőnek tűnik, hogy egész évben heti 5 napot gürcölhetek 8 órában + az utazás, házimunka stb, elmegy az egész nap ezekkel, max a hétvége marad + mindössze 20 nap szabi, ami még 3 hét sincs! És ráadásul azzal se mind mi rendelkezünk, hogy mikor stb.

El se tudom képzelni, hogy akik sok sok éve folyamatosan dolgoznak, hogy bírják, nem hiányzik 1-1 hosszabb pihenő? Hobbikra, egyéb projektekre hogy jut idő? Barátok, család stb?

Most nyilván nem azokat kérdezem, akik olyan szerencsések, hogy napi pár órát dolgoznak csak, kötetlen munkaidő stb, hanem a nagy átlagot, mert az bizony ez vagy mégrosszabb!


2016. márc. 27. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egy valami jó a munkahelyemben, hogy borzalmasan túlbonyolítják a szabadságolást és emiatt nem tudják ellenőrizni, főleg hogy a konkrét személyt se igazán érdekli így én annyi szabit veszek ki realtíve, amennyit akarok :D persze egyszerre túl sokat nem szoktam ne legyen azért gyanús, de szinte számon se tartom. Ettől függetlenül a kérdésed az élet rendje, sőt sokan csak aludni járnak haza...robotolsz egész életedben, hogy a végén még meghalni se lehet ingyen.
2016. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha már csak a munkád 1/3át utálod, akkor jó munkahelyed van.
2016. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nem a heti 5 napos 8 órás munkával van a probléma, hanem azzal, hogy egy nap arra ébredsz, hogy 5-10 éve csinálod, és nem változott a munkát, nem keresel többet, nem élsz jobban.


Nekem csak ez a kiábrándító az egészből.

2016. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-nál a pont. 10 év Után nekem attól ment el a kedvem, hogy olyan mértékben mentek fel az ingatlan árak, hogy újabb 10 év kell, hogy az első házra meglegyen az önrész a hitelhez. Ahhoz.Kevés a.pénz, hogy lakást, házat vegyek, vagy félre.rakjak annyit hogy nyugodtan vallaljak gyereket és ne kelljen utcára kerülni egyik napról másikra. Ez nem.munkahely függő. Ez bármelyik munkahelyen így van.
2016. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyerekek, gyerekek, ne temessük magunkat! Próbáljuk mindannyian valami vállalkozáson törni a fejünket. Valami kitörési lehetőségen.
2016. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Néha megnézem ezt a kategóriát gyakorin, és ahányszor megfordulok itt, azzal a gondolattal záom be az oldalt, hogy fejbe kéne lőnöm magam, hogy ne váljak én is robotoló, reményvesztett felnőtté. Mind stresszes, aggódó, monoton, a rendszer rabszolgája, az ébren töltött óráik több mint felét egy irodai székben görnyedve töltik, amíg be nem ráncosodik az arcuk mint a köteg gyűrött papír a kávéfoltos ìróasztalukon, és szívrohamot nem kapnak az alváshiánytól. Azt sem tudom miért írtam ezt le, de komolyan. Úgyis mindenkivel ez történik, eltűnnek a süllyesztőben, és olyanokon agyalnak, hogy van e otthon mosópor, pedig sokkal érdekesebb hogy mi van az univerzum határain túl, miért tartjuk ketrecben a gorillákat hogy szórakozzunk rajtuk az állatkertben, mikor csak a DNS-ünk 1%-a más, vagy hogy milyen őrültséget csináljunk a barátainkkal legközelebb. Én nem akarok olyan életet, amiből szabadságot kell kivennem, hogy levegőhöz jussak,és nem akarom hogy akik fölöttem állnak a ranglétrán, leszívják rólam a pénzt, hogy aztán a legfelül lévők abból éljenek fenékig tejfelül. És nem akarok hajnali kettőig tanulni 50%os koffeinnel mérgezett kávéval mint a nővérem a szomszéd szobában, csakmert ő jó egyetemre ment és gazdag akar lenni ha nagy lesz. Én meg nem akarok gazdag lenni, csak utazni, ami nem fog menni ha újítom ki a gerincferdulésem a könyvek fölött.
2016. márc. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én három éve dolgozom főállásban, mostanában kezdtem el érezni azt, amiről beszélsz kérdező. A munkahelyem jó olyan szempontból, hogy a munkaidő 8-16-ig tart, ebédidőben pedig én nem étteremben eszem,hanem csomagolok ételt, így akkor el tudom intézni a "maszek" dolgaimat...posta, bank, vásárlás. A házi munkát beosztom, minden napra jut valami. Főzni meg több napra főzök, szóval 2-3 nap van, amikor munka után nyugi van. Valószínűleg felfogás kérdése is,amiről beszélsz, mert van olyan ember, aki belenyugszik a robotba. Munka mellett egyetemre járok levelezőn és attól Függetlenül, hogy szeretem a munkám, érdekes is, de a fizetés kevés, folyamatosan keresek új lehetőségeket. De tény, én is a péntek délutánokat varom a legjobban:D
2016. márc. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon elegem van már az egészből. Teljesen megváltozott az életem mióta dolgozom, lelki beteg lettem, elment az életkedvem. Nincsenek szakaszok az ember életében mint előtte, csak egy végtelennek tűnő folyamatos maszlag,vergődés. De ez sok mindentől függ hogy te hogyan fogod bírni. Alkati dolgok, végzettség, munkakörülmények, kollégák, életfelfogásod stb. Ha nem fogod bírni úgyis elkezdesz majd gondolkodni mi a fenét csinálhatnál, váltogatod majd a munkahelyeket, stb.
2016. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elejen en is ezt gondoltam, hogy hogy lehet kibirni.


Mar 7 eve dolgozok folyamatosan, es kibirhato. De ugy, hogy en a 7 ev alatt legalabb 9-szer valtottam munkahelyet, 1-szer varost es 1-szer orszagot. Nem vagyok hajlando megragadni a mokuskerekben, illetve van egy jovokepem, amit szeretnek elerni egy olyan munkaval, amit szeretek es ami kotetlenebb.


Jelenleg is ezen dolgozok, illetve a mostani napi 10 oras munkam mellett a maradek szabadidomben probalok elni, utazni stb. Hozzaallas kerdese az egesz szerintem, illetve ido es energia. :)


En inkabb azokat az embereket nem ertem, akik kepesek tizen eveket ugyanazon a munkahelyen, ugyanabban a pozicioban tolteni. En ebbe orulnek bele. De persze kinek mi.

2016. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám,én tavaly juniusban kezdtem dolgozni(előtte diplomasztó utánn 1 évig nem volt munkám).Hát nagyon nehéz megszokni a korán kelést,késői hazaérkezést,az utálatos kolléganőket,a néha dilis főnököt...És azt,hogy kevés a szabadidőm.Egy órányira lakom a melóhelytől szóval a BKV-val is elmegy 2 óra .Reggel 8-kor indulok,és 6-ra érek haza(ha még vásárolni is kell még később).És még örüljek,mert tényleg "csak" 8 órát kell dolgoznom,elegednek szabadságra,meg merhetek beteg lenni...De ettől még elég elkeserítő...főleg az,hogy ebből a fizetésből sose lesz pénzem se lakásra,se semmire...Azt meg el sem tudom képzelni valaki,hogy tud 10-12 óra munka mellett gyereket is nevelni,amikor én így is hulla vagyok már munka utánn sokszor...
2016. márc. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!