Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet egy munkahelyen...

Hogy lehet egy munkahelyen három ember mindig azonos napokon beteg? Nem álnaiv vagyok csak azt nem értem a főnöknek ez hogy nem szúrja ki a szemét.

Figyelt kérdés

Munkahely, három tyúk. Egy ötvenes maca, meg a két lánya. Mind a hárman itt dolgoznak. feltűnően gyakran betegek, nincs olyan hónap hogy legalább egy hetet (legalább!) ne lennének távol „nagyon betegen”.

És a „csoda”: mindig egyszerre betegek. Soha egy nap eltérés sincs. Egyszerre betegszenek meg és egyszerre gyógyulnak meg. Hozzák az orvosi papírt soha egy nap eltérés sincs a kezdet vég közt.

És a „csoda” 2: ezek a betegségek mindig hétvégéhez csapódnak. Soha nem betegek szerdán. Mindig csüt-péntek vagy hétfő-kedd. Épp meghosszabbítják a hétvégét.


Nem vagyok naiv. Tudom hogy az egész egy nagy kamu. Az se igaz amit ezek a libák kérdeznek.


Amit viszont tényleg nem értek: a főnöknek ez nem szúr szemet? (az nem lehet sztem) De ha meg szemet szúrt miért nem cselekszik? Az neki jó hogy a kiesők helyére túlórában be kell fogni más embert túlórapénzért, hogy fizeti a cég kamu betegállományokat és állandóan szervezési feladat hogy kit hova osszanak be mert ezek a libák állandóan hiányoznak?

Ez nem lehet jó a cégnek sem.

Miért nem tesz ellene? Hogy mit? Ki kell rúgni mind a hármat. Betanított fizikai dolgozók semmi perc alatt lenne ember a helyükre.


2016. márc. 30. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És ez miért zavar téged? Nem tök mindegy neked, hogy mikor betegek? Soha nem értem miért kell más sz..ban turkálni.
2016. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"Nem tök mindegy neked, hogy mikor betegek? "


Na akkor elmondom miért zavar.

Te hogy fogadnád ha mennél dolgozni lejárna a munkaidőd 17h-kor ezer dolgod lenne meló után és közölnék veled: a kolleganő (megint)beteg munkáját el kell látni, ezért maradsz 20h-ig.

Nincs apelláta senkit nem érdekel hogy dolgod/programod van, maradni kell.

És az még csak hab a tortán hogy a túlórapénzt hol fizetik hol nem. Szóval sanszos hogy et úgy dolgozol más helyett túlórában hogy még ki se fizetik majd.

Ezzel együtt nem tanácsos nemet mondani mert kirúgnak...


Most már kezded tán érteni miért zavar engem más betegsége?

2016. márc. 30. 18:28
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, nem csak a Te munkahelyeden van ilyen. Nálunk is van egy-két ember, akiről tudni lehet, ha már 2 hete dolgozik egyfolytában, akkor hamarosan beteg lesz. Előtte azért némelyik előadja "A hattyú halálá"-t, igazolandó, milyen igen nagyon beteg. Azután pedig sír, hogy milyen kevés a fizetése.
2016. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor ott is uaz a kérdés mint nálunk: a vezetőségnek ez nem tűnik fel? Ha feltűnik miért nem tesz? Miért nem röpteti az ilyen lógós mocskokat 5 perc alatt?
2016. márc. 31. 11:29
 5/22 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy léteznek naív főnökök, akik mindent megesznek. Én étteremben dolgoztam, ami az év minden napján nyitva tart. Egyik munkatársam érdekes módon mindig ünnepnapokon lett beteg, meg általában az olyan napokon, amikor előre tudni lehetett, hogy nagy forgalom lesz. És egy egész évig ott dolgozott így, a végefele már persze megelégelték, hogy minden második héten hiányzik. De én komolyan azt hittem, hogy az agyam kettéáll, amikor a főnök bevette, hogy azért nem jön be dolgozni a két Karácsony napon, mert valami rossz történt vele.
2016. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Úgy, hogy léteznek naív főnökök, akik mindent megesznek."


Vagy az van hogy a főnök szarik mindenre amíg a saját haszna megvan. Embver mindig van mit érdekli őt hogy Marika kamuzik állandóan kamubeteg és helyette orrba szájba szívnak a többiek akik marika munkáját végzik túlórában...

érdekli az őt! dehogy érdekli. Munka elvégezve haszon megvan többi leszarva jobbágyok problémái kit érdekelnek...

2016. ápr. 3. 14:43
 7/22 anonim ***** válasza:
Menj oda és mond a szemükbe. Hogy a fas..om ki van veletek. Apám kolléganői ilyenek voltak. Sok ünnepet, stb.-t elrontottak nekünk.
2016. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

És akkor mi lesz ha a szemükbe mondom? Ők meg a szemembe röhögnek.

Majd gondolod hamut szórnak a fejükre és meggyónják? dehoyg. Szarnak rád és csinálják tovább.

2016. ápr. 17. 16:25
 9/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk remélem a többiek sem süketek. Esetleg ők is szólnak a főnöknek. Gondolom, hogy mások szemét is csípi. A felettesednek is van főnöke.
2016. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

" A felettesednek is van főnöke.

"


Hát ez az hogy nincs. Itt van egy tulaj aki főnök egyszemélyes atyaúristen fáraó és király. Legalábbis ő ezt hiszi magáról és sajnos helyi szinten így is van.

Szóval mindenki tudja hogy kamu az egész betegesdi de ha a főnök nem tesz semmit akkor ennyi volt.

2016. ápr. 18. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!